Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple Pay vyvolal ošiaľ. Ktoré banky budú nasledovať?

16.08.2019, 18:55 | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

Peňažné ústavy hlásia obrovský záujem o platby mobilom prostredníctvom Apple Pay. Po necelých dvoch mesiacoch túto službu využívajú desaťtisíce ľudí.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť Apple spustila svoje mobilné platby na Slovensku 26. júna. Majiteľom kariet od jednej z bánk, ktorá túto službu podporuje, stačí pri platbe v obchode priložiť k platobnému terminálu namiesto karty svoj iPhone či iné zariadenie od Apple. Ani pri vyšších sumách netreba dávať PIN. Platba sa potvrdzuje len odomknutím telefónu prostredníctvom odtlačku prsta či zosnímaním tváre.

Neprehliadnite

Majitelia telefónov s Androidom mohli podobnú službu Google Pay využívať už viac ako rok. Okrem toho viaceré banky ponúkajú pre Android aj vlastné aplikácie, ktoré umožňujú bezkontaktné platby. V prípade produktov od Applu nie je možné na platby použiť inú aplikáciu, ako tú priamo od výrobcu telefónu.

„K dnešnému dňu si v Slovenskej sporiteľni nainštalovalo aplikáciu Apple Pay a pridalo tam svoju platobnú kartu viac ako 25-tisíc klientov. Z toho viac ako 20-tisíc klientov urobilo aspoň jednu platbu mobilom,” tvrdí hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková. Banka síce na základe skúseností z iných krajín očakávala, že záujem o túto službu bude veľký, ale reálne výsledky vysoko prekonali jej očakávania.

Takmer každý s iPhonom

V sporiteľni sa Apple Pay v počte používateľov takmer dotiahol na Google Pay. A to aj napriek tomu, že telefóny s Androidom sú výrazne rozšírenejšie ako iPhony.

Najviac klientov využíva platby mobilom 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Apple Pay, banky, iPhone, karty

Diskusia (0 reakcií)