Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banka spustila rýchle platby za poplatok. Tie bezplatné sú zrazu pomalšie

18.07.2019, 07:17 | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

Internetová banka mBank ponúka klientom možnosť zrýchleného pripísania platby na účet v inej banke. Nová služba stojí 20 centov. Štandardné platby, ktoré nedávno pripisovala v ten istý deň, teraz dorazia až nasledujúci deň.

  • Tlačiť
  • 20

Tagy

mBank, platby

Ešte v júni mBank patrila k bankám, ktoré posielajú peniaze na účty v iných bankách najrýchlejšie. Aj platby, ktoré TREND zadal po jedenástej hodine dopoludnia, boli pripísané na účet v inej banke v ten istý deň krátko po jednej hodine popoludní.

Neprehliadnite

Po zavedení zrýchlených platieb to už neplatí. Platba, ktorú TREND zadal o pol jedenástej, dorazila až nasledujúci pracovný deň. Rovnaké to bolo aj v prípade, ak sme peniaze poslali o pol deviatej.

Vraj nespomaľuje

Zástupkyňa mBank poprela, že by banka úmyselne brzdila štandardné platby. „Nie je to tak. V mBank dlhodobo nadštandardne využívame rôznorodo spoplatnené služby clearingového centra tak, aby sme klientom poskytli komfortné medzibankové prevody, ktoré často realizujeme ešte v ten istý deň alebo rýchlejšie než stanovuje zákonná lehota, ktorou je nasledujúci pracovný deň po dni odoslania platby,” uviedla produktová manažérka mBank pre platobné služby Milada Pivníková.

Novú službu banka podľa nej zaviedla na základe vysokého záujmu. Klient si tak môže zvoliť garanciu doručenia platby v ten istý deň. „Navyše, trhovým štandardom za podobnú službu na Slovensku je poplatok vo výške niekoľkých desiatok eur, takže mBank opäť aj v tejto novinkovej službe vychádza svojim klientom absolútne v ústrety a tieto, doteraz pre mnohých nedostupné plne garantované zrýchlené platby, prináša ako jediná za symbolický poplatok,” tvrdí M. Pivníková.

Napríklad Slovenská sporiteľňa

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 20

Tagy mBank, platby