Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bankári Wells Fargo podvádzali, dostali 185-miliónovú pokutu

09.09.2016, 09:36 | SITA

Americkí regulátori uložili banke Wells Fargo pokutu 185 miliónov dolárov. Jej zamestnanci zriadili milióny účtov bez súhlasu klientov s cieľom splniť agresívne plány predaja. Pre takéto správanie bolo prepustených zhruba 5 300 zamestnancov banky.

  • Tlačiť
  • 2

Americký Úrad na ochranu spotrebiteľov vo finančnom sektore (CFPB) uviedol, že zamestnanci banky otvorili vyše 2 milióny bankových účtov a účtov pre kreditné karty, na ktoré pravdepodobne nemali oprávnenie od klientov. Vystavovali a aktivovali debetné karty a vytvárali osobné identifikačné čísla (PIN) bez toho, aby sa to oznámili zákazníkom. 

Agresívnu predajnú taktiku banky Wells Fargo zverejnil denník Los Angeles Times ešte v roku 2013. Nasledovala žaloba zo strany losangeleskej prokuratúry. 

Banka Wells Fargo vo vyhlásení uviedla: „Vyjadrujeme ľútosť a preberáme zodpovednosť za každý prípad, v ktorom zákazníci mohli dostať produkt, o ktorý nepožiadali.“ Banka ďalej uviedla, že refundovala 2,6 miliónov dolárov, ktoré dostala vo forme poplatkov za produkty, ktoré zriadila bez oprávnenia. 

  • Tlačiť
  • 2