Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako banky znovu dvihnú ceny

15.11.2018, 19:29 | Peter Csernák | © 2018 News and Media Holding

Na prelome rokov sa poplatky budú meniť v Slovenskej sporiteľni, Tatra banke a ČSOB. Maroš Ovčarik z portálu Finančný kompas tvrdí, že banky sa snažia zvyšovaním poplatkov odradiť klientov od využívania manuálnych úkonov priamo na pobočke.

  • Tlačiť
  • 21

„V zmenách vidieť  aj snahy bánk zvýšiť svoje výnosy z poplatkov, keďže čisté úrokové výnosy, ako najvýznamnejší zdroj ich príjmov, im klesajú,” povedal M. Ovčarik.

Slovenská sporiteľňa spoplatní vklad hotovosti

Slovenská sporiteľňa od januára zavádza poplatok za vklad hotovosti pre majiteľa účtu na pobočke. Prvý vklad v mesiaci bude zadarmo, za každý ďalší klienti zaplatia 50 centov. Doteraz takýto poplatok museli platiť len ľudia, ktorí vkladali peniaze na cudzí účet.

„Hotovostné operácie patria k najnákladnejším bankovým transakciám,” odôvodňuje zavedenie poplatku hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková. „Ak niekto potrebuje vkladať viac ako raz mesačne, odporúčame využiť našu sieť vkladomatov, na ktorých budú môcť klienti vkladať naďalej bez poplatku,” dodala M. Cesnaková.

Klienti sporiteľne si priplatia aj za debetné karty, ktoré nemajú zahrnuté v balíku služieb. Za Visu Electron či Maestro bude poplatok vo výške 1,30 eura mesačne. Doteraz si banka za tieto karty pýtala ročný poplatok vo výške 10 eur. Ročne tak klienti zaplatia banke za kartu o 5,60 eura viac ako doteraz.

Neprehliadnite

Pri kartách VISA Classic a Mastercard Mass bude mesačný poplatok 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy banky, ČSOB, poplatky, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka