Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Buffett stále verí bankám, Applu, ale aj zelenej energii. O nástupcovi mlčí

24.02.2020, 15:45 | Jozef Ryník | © 2020 News and Media Holding

Veštec z Omahy skupuje vlastné akcie. V minulom roku na nich minul päť miliárd amerických dolárov. Napriek tomu stále sedí na stovkách miliárd dolárov a čaká na príležitosť investovať.

  • Tlačiť
  • 0

Warren Buffett je považovaný jeho obdivovateľmi za milého a skúseného investora (má už takmer 90 rokov), ktorý vám dá investičnú radu. A on nechce investorov sklamať. Preto každý rok na konci februára píše list svojim akcionárom, kde vysvetľuje ako sa chystá jeho investičná spoločnosť Berkshire Hathaway investovať.

Neprehliadnite

V liste rád vtipkuje a používa prirovnania. Za jeho myšlienkami a humorom však bystrý investor môže vyčítať trendy na finančných trhoch. Stačí čítať medzi riadkami.

Opatrnosť pri akvizíciách

Napríklad teraz sa vyjadril o akvizíciách firiem, že je to ako manželstvo. „Začína sa to radostnou svadbou, ale napokon realita manželstva môže byť iná ako sa očakávalo pred svadbou,“ píše v liste investorom, ktorý vyšiel cez víkend.

Jeho investičná spoločnosť Berkshire Hathaway sedí na hore hotovosti v sume 128 miliárd dolárov a mnohí odborníci čakajú, že bude robiť veľké akvizície, ale v minulom roku sa to nestalo. W. Buffett bol vlani pri nakupovaní firiem opatrný. Tvrdil, že nebola na trhu dobrá príležitosť na veľkú kúpu. „Nestály trh nám umožnil kúpiť veľké množstvo akcií, ale nie majoritu vo firmách, ktoré vyhovujú našim štandardom,“ dodal.

W. Buffett preto posilnil svoje pozície v tradičných firmách ako Apple, Coca-Cola či Bank of America. Hodnota jeho akciového portfólia vzrástla minulý rok o 44 percent. Stále drží aj 27 percent akcií v spoločnosti Kraft Heinz, hoci táto investícia mu veľmi nevyšla a hodnota akcií od jeho nákupu klesala.

Posledný veľkú akvizíciu Berkshire Hathaway 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy akcie, Buffett, investovanie

Diskusia (0 reakcií)