Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Cestovné poistenie dočasne nerobia. Ako pandémia zamáva s poisťovňami

25.03.2020, 13:15 | Miroslav Homola | © 2020 News and Media Holding

Koronavírus, ktorý sa rozšíril takmer do celého sveta, zasiahol aj oblasť poisťovníctva. Pandémia môže mať vplyvy na podobu produktov aj nárast cien poistného najmä v prípade poistenia pracovnej neschopnosti či životného poistenia. Vírus zamáva aj s hospodárskymi výsledkami poistných domov. Klienti nemôžu rátať ani s krytím počas povinnej karantény.

  • Tlačiť
  • 0

Súčasná situácia pandémie, ktorú spôsobil nový koronavírus, zasahuje všetky odvetvia biznisu. Výnimkou nie sú ani poisťovne, ktoré v týchto dňoch riešia s klientmi hlavne cestovné a životné poistenie. Koronavírus je síce stále vo svojich začiatkoch, no poisťovne už počítajú aj s ekonomickými stratami.

Keďže sa vývoj pandémie mení zo dňa na deň, zatiaľ sa pracuje len s predbežnými scenármi dopadov. „Máme predbežné odhady a prepočty, výsledok bude závisieť od toho, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať, preto ich v tejto chvíli nebudeme zverejňovať,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Uniqa Beata Lipšicová.

Neprehliadnite

Už v minulom roku sa poisťovniam nedarilo udržať zisky na predchádzajúcej úrovni. Aj keď ešte poisťovne nezverejnili výsledky hospodárenia za celý rok 2019, v prvých deviatich mesiacoch im v porovnaní s predchádzajúcom rokom padol čistý zisk o 47,4 percenta na 63,2 milióna eur.

Cestovné poistenie sa predlžuje

Slovenské poisťovne zatiaľ zareagovali na šíriaci sa koronavírus prevažne preventívne. Jedným z prvých krokov bolo automatické predĺženie cestovného poistenia pre klientov, ktorí kvôli zatváraniu hraníc uviazli v zahraničí a nevrátia sa na Slovensko v plánovanom termíne.

Ľudia musia rátať s tým, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cestovné poistenie, karanténa, koronavírus, poistenie, poisťovne, životné poistenie

Diskusia (0 reakcií)