Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo musíte najskôr vybaviť na úradoch po narodení bábätka

14.04.2017 | Zuzana Kollárová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

14.04.2017 | LPB

Typická nekonečné buzerácia byrokratov! Od PREDnarodenia do POsmrti. Akoby register občanov, matriky, sociálna poisťovňa, firmy, mestské úrady, zdravotné poisťovne, školy, škôlky, daňové úrady... nemohli byť prepojené a všetko sa nemohlo diať automaticky. Bez problémov, jednoducho a rýchlo, Len čo by potom robila tá armáda byrokratov, že? Platíme si z daní byrokratov, ktorí všetko stále viac komplikujú a hádžu nám nové a nové polená pod nohy. Väčšina voličov ani netuší, aké by tieto veci mohli byť nenápadné, jednoduché a samozrejmé. Tak čo, páni informatici z rôznych združení? Nevytvoríte názornú vzorovú aplikáciu virtuálneho Slovenska? Stačí pár kľúčových oblastí okolo CRO. S vymyslenými náhodnými dátami. Nech ovčania vidia, aký je/sú Pelegríny a všetci predchodcovia neschopný/í niečoho užitočného.

14.04.2017 | Oskarka

Keď sa zaviedlo nové daňové priznanie k DPH, kde sú v systéme mesačne miliony údajov, myslela som, že to z návalu dát skolabuje. Nezkolabovalo, teda kapacity spracovania dát sú obrovské - len snaha žiadna. Dnes ešte nemáme ani ten jednotný register občanov. Jedno ale vedia - ak zomrie dôchodca, dôchodok je zablokovaný hneď.
Nedávno aktívny občan nahlásil suseda na polícii, že má na dvore auto bez ŠPZ. Polícia prišla, zadala číslo motora a ďalšie údaje do systému a hneď vedeli, že prepis už sa vybavuje a auto nie je kradnuté.
To si štát neuvedomuje, že ak by mal poriadny informačný systém, zabránilo by sa mnohým podvodom?