Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo prinesú spanilé výjazdy vlády do regiónov? Regionálne rozdiely určite nevymažú

25.08.2016 | Zuzana Kollárová

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

25.08.2016 | OliWer

Nerozumiem úplne tomuto stredovekému zvyku, kedy panovník cestoval po krajine a rozdával ľuďom milodary. Žobrák dostal groš a po zvyšok života rozprával, aký je ten panovník štedrý. To, že ten človek bol žobrákom vďaka nenažranému, hrabivému panovníkovi, si už žobrák neuvedomil.
V 21. storočí sú výjazdové rokovania vlády iba estrádnym divadlom a príležitosťou pre čašníkov v okresnom meste precvičiť si, či nezabudli, na ktorú stranu stola sa kladie vidlička a na ktorú nôž.

26.08.2016 | EuroSMS

Vieme presne - prinesu plytvanie nasimi peniazmi, ktore bezocivo vysosavaju danami.
Je trivialne rozhadzovat peniaze, ktore vytvaraju ini na miestach, kde to absolutne nema zmysel.
Vsetci su zvedavi, vo vrecku ktoreho spriateleneho sudruha investicie skoncia.

26.08.2016 | Libor

Politicky marketing a navsteva v regionoch, kde ma Smer vacsinou velmi vela volicov. Smer si ako jedna z mala stran uvedomuje, ze predvolebna kampan trva cele volebne obdobie a ma moznost si ju takto nepriamo financovat zo statneho.

Z vlastnej skusenosti viem (rodina, znami), ze uz len samostna pritomnost v regionoch ma vplyv na volicov, osobitne na volicov Smeru. Ako hovori moj bratranec: "Sice mi nic nedali, ale aspon sa o nas zaujimaju a keby tu bola ina vlada, tak sa len utahuju opasky." Trochu to vyplyva aj z toho, ze pravicove vlady tu boli v case, kedy bolo treba setrit a reformovat po Meciarovi a aj Ficovi I. Kym Fico I, II, III nastupili v priaznivejsej situacii a neotalaju zial minat zo statneho, ked treba kupit volica vratkami, vlakmi a pod. :)

26.08.2016 | LPB

Faloš a pretvárka. Zasa sa im pár vychytralcov strčí do rektálu. A naše dane sa rozplynú ako ranná hmla. Bez deklarovaných výsledkov. Zároveň si Ficiak overuje, či a ako veľmi mu klesá stav stáda. Snáď naposledy.

28.08.2016 | Roman Kanala

Typická smeráčina je rozsýpať hotovosť. To nie je systémovým riešením regionálneho zaostávania. Tým by bol tunel Soroška, elektrifikácia južnej železnice a nebabrať minimálnu mzdu. Infraštrukturálny deficit a privysoká minimálna mzda vzhľadom k produktivite sú dva najdôležitejšie faktory zaostávania v hladových dolinách.

A potom efekt rozsýpania hotovosti bude presne opačný. Ide o posilnenie miestnych smeráckych mafií, ktoré budú peniaze rozdeľovať a veselo kešovať. Napríklad čo si o tom myslia v Rožňave:

V stredu 14. septembra bude vláda Roberta Fica rokovať v Rožňave
17. augusta 2016 infoRoznava.sk
http://www.inforozn...

Pri dopravnej nehode prišiel o život motocyklista
24. júla 2016 infoRoznava.sk
http://www.inforozn...

Švajčiarsko a Zlodejsko. Prečo sa v Rožňave nič nedá?
24. apríla 2016 infoRoznava.sk
http://www.inforozn...