Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daň z pripoistení nakoniec nebude. Ministerstvo sa nechalo presvedčiť

15.04.2019 | Peter Csernák

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

15.04.2019 | amina

trest štátu pre zodpovedných ľudí

16.04.2019 | demo50

Tato stopa zdravého úsudku na MF asi súvisí s odchodom najväčšieho výpalníka vlastným menom Kazigraf...

16.04.2019 | IvanPe

Zmatok a neistota, ktoru zasial Kazimir, budu velmi drahy spas.
Pripomina mi to Meciara, ktory nevahal (Kozlik) minut vsetky dochodkove fondy na par tyzdnov trvajuci vyrovany kurz CZK/SKK. A ti isti dochodcovia si ho potom volili az do chvile ked sa minula aj ta posledna koruna a uz nikto nechcel pozicat (default 1998).
Kazimir tiez obetoval buducnost krajiny, za vyrovnany rozpocet. A tiez to bude drahe, drahsie ako za Meciara.
A nie, ako vtedy, ani teraz za to nemozu: cigani, lgbt, liberali, zidia, ... moze za to hlupost a “K 31. decembru 2018 vyplácala Sociálna poisťovňa celkovo 1 730 243 všetkých typov dôchodkov, z toho bolo 49.206 upravených na výšku minimálneho dôchodku.” aktuality.sk
To je hrozive cislo, ak k tomu priratame cca 1mil nedospelych.

23.04.2019 | Anna K47.

Existuje nejaký oficiálny zápis zo stretnutí na MFSR ? Aby si Slovač mohla rozumne vysvetliť túto obrátku po odchode Mr. KAZIGRAFA. O koľkej menej kvapne do štátnej kasy a ten vyrovnaný rozpočet možno nebude ?

Táto veta hovorí za všetko : "Prečo prišlo k zmene postoja, nevysvetlila."

"Nakoniec sa ministerstvo nechalo presvedčiť a daň sa tak nebude platiť z doplnkových poistení. Zákon sa síce nijako nemenil, len sa zmenil jeho výklad. „Finančná správa na základe rozhodnutia vedenia Ministerstva financií SR upravila Informáciu k zákonu č. 213/2018 Z. z. o dani z poistenia a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorú má uverejnenú na svojej webovej stránke,” napísala dnes A. Gogová. Prečo prišlo k zmene postoja, nevysvetlila."