Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daňová poradňa eTRENDU

16.02.2006 | TREND.sk

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

25.03.2009 | mpedro

zdravim,ja zijem v Britanii uz 4 roky.Mam vobec podavat danove priznanie na Slovensku ak platim dane v Britanii?Ak ano ake su pokuty za nepodanie danoveho priznania?Dakujem

13.01.2010 | bobana99

mam narok na danovy bonus na 17 rocnu dceru studentku strednej skoly,nakolko som rozvedena a samozivitelka rodiny,za rok 2009 mam odrobenych 6 mesiacov potom som bohuzial ostala pn s ktorej som presla na matersku dovolenku.

29.01.2010 | tuticek

Chcela by som sa spytat, ci mozem v synovom danovom priznani - samozrejme podavanom na slovensku - v rubrike udaje na uplatnenie znizenia zakladu dane - odpocitat polozku na manzelku.Syn pracuje v zahranici,ma tam i prechodne bydlisko, jeho manzelka je slovenka ale odvody do zdr.a soc.poistovne odvadza v nemecku.Minuly rok sa im narodil syn,nevesta dostava matersku v nemecku - tiez v nemecku a tiez by som chcela, ci je mozne od jeho datumu narodenia - zapocitavat a odpisovat v rubrike na uplatnenie danoveho bonusu.Dakujem za pomoc.Dufam, ze to je zretelne.

13.03.2010 | strapaciksl

Započítava sa do príjmu SZČO vzhľadom na nárok na daňový bonus /6-násobok min. mzdy/ aj poberaná materská dovolenka, ak som v júni nastúpila na materskú dovolenku? Alebo nemám nárok na daňový bonus, ak príjem zo živnosti pred nástupom bol nižší?

13.03.2010 | strapaciksl

nie.