Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Denné dochádzanie za prácou do Rakúska

05.03.2009, 09:50 | Peter Málach

Daňové priznanie sa podáva na Slovensku z celosvetových príjmov.

  • Tlačiť
  • 0

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON01.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON02.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON03.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON04.jpg


  • Od februára 2008 pracujem na plný úväzok v Rakúsku, kde odvádzam i odvody. V januári som ešte pracoval na Slovensku. Som rezidentom SR a denne dochádzam za prácou do Rakúska. Kde mám podať daňové priznanie? V prípade, že na Slovensku, treba k nemu priložiť aj preklad potvrdenia príjmu z Rakúska?

Daňové priznanie podávate zo svojich celosvetových príjmov na Slovensku, pretože stredisko vašich životných záujmov je v SR. Pokiaľ máte iba príjmy zo závislej činnosti, tak podávate daňové priznanie pre fyzické osoby typ A.

Pokiaľ by ste mali aj iné príjmy, napríklad z prenájmu, úrokov a podobne, podávali by ste daňové priznanie typu B. Preklad potvrdenia o nadobudnutých príjmoch v Rakúsku nepotrebujete. K daňovému priznaniu priložíte orginál alebo kópiu potvrdenia z Rakúska.

Autor je výkonný riaditeľ a prokurista spoločnosti Malach Consulting, s.r.o 


Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže jeho informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)