Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finanční agenti priznajú farbu. Provízie už nebudú tajomstvom

02.02.2017 | SITA

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

02.02.2017 | oko

"..poskytovaním jasných, zreteľných, úplných, aktuálnych, pravdivých a správnych informácií"
Nuz tato veta, kde informacie maju SEST privlastkov je presnym obrazom toho, ako regulacia financneho sektora funguje.
formalne a kontraproduktivne.

02.02.2017 | noblesa

Same kecy.
Kvalifikacne predpoklady uz davno musia splnat, ale urobi ich samozrejme aj jedinec v stadiu de bility, pretoze sa staci to proste nabiflovat a po skuske zabudnut (pretoze je tam kopa nezmyslov). A tak to aj vyzera, agentov robi spusta uplnych, ale uplnych de bilov. Nejaka ochrana spotrebitela je len naoko a kazdemu uplne ukradnuta.
Provizie nie su tajomstvom uz ani dnes, akurat sa to robi tak, ze pan klient tuto mi podpiste tento prazdny papier nech to mame rychlo za sebou.

To co treba v tomto hnoji urobit je, ze provizie nezaplati klient skryte cez cenu produktu (teda agent ze dostane provizie od poistovne z platieb klienta, kludne aj dvojrocne platby ktore by mali ist do produktu), ale priamu platbu od klienta agentovi. 99% ludi by si velmi rozmyslelo, ci stoji za to zaplatit trebars 2000 € cash za podpis nejakeho papiera s nevyhodnymi produktmi a vacsinou totalne nekvalifikovane rady.

02.02.2017 | Milan Nováček

Dokud mám s finančním poradcem víc, než bez něj, tak je mi upřímně jedno jaké má provize (a jestli mě maximálně oje***á, tak to snad poznám). Já své finance řeším s http://www.investic... a nemůžu si stěžovat.

03.02.2017 | LPB

Poradcom/predajcom zásadne skladám telefón a zatváram dvere pred nosom.