Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Investičné poistenie - cesta k vysokému dôchodku? Áno, pre sprostredkovateľa

18.07.2013 | Ľuboslav Kačalka

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

24.07.2013 | Lubo Kacalka

Vzhľadom k niektorým reakciám musím dovysvetliť dve veci, ktoré mohli z textu vyznieť inak:
1) nákladová a poplatková štruktúra pri IŽP sa nemení bez ohľadu na to, či si ho klient kupuje cez externého sprostredkovateľa alebo priamo v poisťovni.
2) kapitálové životné poistenie má podobne neprehľadnú nákladovú štruktúru ako IŽP.

11.10.2013 | chrto

Vyznieva to, že kapitálové ŽP je lepšie, lebo klientovi garantuje výnos. Áno, ibaže v súčasnosti sú tieto garantované výnosy také, že po 20 rokoch klient ledva dostane späť to, čo tam vložil ...

Celkovo je článok zjednodušujúci. Aj IŽP a KŽP má svoje výhody pri správnom nastavení a skombinovaní s inými produktami. Správny sprostredkovateľ klientovi vysvetlí a vymodeluje rôzne možnosti, z ktorých si klient vyberie.

Prosím, nehádžte všetkých sprostredkovateľov do jedného vreca! Väčšina je poctivá. Keď sa objaví článok o podvodníckom lekárovi, tiež asi všetci neprestaneme chodiť k doktorovi ...

14.02.2014 | explor

Nechápem ako takýto zavádzajúci článok vôbec mohli v takomto periodiku uverejniť!!!
Kapitálove ŽP je už jednoznačne prežitok. Pri tých výnosoch aké sú tam reálne je to fakt len strata peňazí. Čo sa ale týka IŽP, je pravda že dosť záleží na poplatkovej štruktúre jednotlivého produktu, ale ešte viac záleží na kvalitnom nastavení investičnej stratégie.
Ďalší veľmi podstatný omyl autora je ten že poplatková štruktúra produktu sa nemení či to klient kupuje cez internú sieť alebo makléra. Vo veľa prípadoch je rovnaká, ale sú prípady kedy je to cez maklérov drahšie ale tiež sú prípady kedy je to výrazne lacnejšie ako cez internú sieť. Takže dobre nastavené IŽP vie celkom slušne zarábať. Ale existuje aj iná varianta, rizikové životné poistenie kde si klient platí iba za riziko, ale zároveň má možnosť sporenia. Sporenie je dokonca poplatkovo výhodnejšie ako vo väčšine investičných spoločností. .
Ďalší VEĽKÝ OMYL redaktora, pri každom poklese hodnoty fondu klient viac zarába a pokiaľ je klient dostatočne poučený a nevyberie to akurát keď je to na "dne" tak tam prakticky nie je možnosť že by nezarobil.

02.03.2017 | Stanislav Jendrišák

Ak je cieľom človeka iba samotné sporenie tak sporenie cez investičné živoitné poistenie ale aj kapitálové živoitné poistenie je pre neho drahšie ako ke'd si sporí mimo poistky. Je to hlavne spôsobené úvodnými nákladmi kedy prvých 12 -36 mesiacov, podľa podmienok tej ktorej poisťovne sú zo sporenia klienta odpočítané ako náklady a tzn. že má po tomto období nakonte nula. NIekedy sa napr. u kapitálového poistenia napriek tomu že je v sume zahrnutá garantovaná technická úroková miera napr. v minulosti 2,5% tak sa klientovi v niektorých produktoch poisťovní ani za 15 rokov nevráti ni to čo do spornia v ložil. Kapitálové životnépoistenie ja už viac menej na ústupe.
Sú ru však desiatky tisíc klientov ktorí už majú roky uzatvorené poistné zmluvy cez ktoré si zároveň sporia a pod aktuále prevládajúcimi informácia o nevýhodnosti sporenia cez poistku by mohli nadobudnúť dojem že treba takéto zmluvy automaticky zrušiť , ale to ine je pravda staršie zmluvy treba citlivo prehodnotiť a zrušenie by malo byť poslednou voľbou.. K tomu či zrušiť alebo ponechať zmluvu investičného životného poistenia si môže čitateľ na doplnenie pozrieť môj článok tu . http://www.jetoopen...