Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Investovanie v čase nízkych úrokových sadzieb

18.04.2017, 00:00 | PR

Inzercia | Posledné roky zažívajú investori neustále nové prekvapenia. Do kariet im nehrajú ani rekordne nízke úrokové sadzby. Dá sa dnes vôbec dosiahnuť zaujímavý výnos pri prijateľnom riziku?

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Úrokové sadzby termínovaných vkladov a ostatných tradičných  finančných  nástrojov sa už niekoľko rokov nachádzajú na minime, často na úrovni veľmi blízkej nule. To mení dlhodobo zaužívané princípy zhodnocovania majetku, najmä v prípade konzervatívnejších investorov. Slováci majú dnes stále 80 % financií uložených práve v konzervatívnych bankových produktoch, ktoré väčšine klientov už neprinášajú požadované zhodnotenie.

Aké možnosti má teda investor?

Aby ste dosiahli zaujímavý výnos, nemusíte byť práve finančný expert a neustále bdieť nad vývojom finančných trhov. 

Aj v dnešných časoch možno získať fixný výnos nad 4 % p. a.

Riešenie prináša Privatbanka, ktorá sa už od svojho vzniku špecializuje na privátne bankovníctvo, teda  na zhodnocovanie finančného majetku klientov. „Privatbanka aktuálne ponúka svojim klientom korporátne dlhopisy s výnosmi nad 4,00 % p. a.,“ uvádza Marek Benčat, riaditeľ odboru privátneho bankovníctva Privatbanky, a. s.

Pokiaľ  investor požaduje diverzifikované riešenie, môže využiť službu komplexnej správy finančného majetku: „Našou špecialitou sú aktívne riadené portfóliá ‚šité na mieruʼ pre každého investora. K dispozícii máme pestrú škálu produktov z celého sveta, čo nám umožňuje pružne reagovať na premenlivú situáciu na finančných trhoch,“ dopĺňa Marek Benčat. „V kombinácii s efektívnejšou poplatkovou schémou tak vieme klientom zabezpečiť atraktívne výnosy aj v dnešnom prostredí nízkych úrokových sadzieb. Vďaka tomu môžu pokojne nechať všetky starosti na investičných profesionálov a sústrediť sa na to príjemnejšie v živote,“ uzatvára.

Privatbanka  v súčasnosti poskytuje nezáväzné bezplatné konzultácie realizované priamo privátnymi bankármi. Od zaujímavých výnosov Vás možno delí len pár klikov − stretnutie s privátnym bankárom si môžete dohodnúť na WEBSTRÁNKE BANKY.

ZISTIŤ VIAC

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Tagy PR články