Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bérešov príbeh: končí finančník s prezidentskými ambíciami

17.09.2019, 16:09 | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

Väčšina súčasných bankárov sa vyhýba pozornosti médií. Len málokto vie, ako vyzerá riaditeľ Slovenskej sporiteľne či Tatra banky. Rozhovory s nimi väčšinou prinášajú len ekonomické tituly. Doterajšieho riaditeľa Prvej stavebnej sporiteľne (PSS) Imricha Béreša, ktorého dnes náhle odvolali akcionári, však poznal takmer každý. A to hneď z viacerých dôvodov.

  • Tlačiť
  • 4

Často vystupoval v médiách, kde sa vyjadroval nielen k finančným témam. So svojimi fanúšikmi komunikoval na Facebooku, kde pravidelne zverejňoval krátke videá či svoje myšlienky, písal knihy, ale mal aj najvyššie politické ambície.

Neprehliadnite

Okrem peňazí bolo jeho veľkou vášňou aj umenie. Vyštudoval síce ekonómiu na Fakulte zahraničného obchodu Vysokej školy ekonomickej v Bratislave, no študovať začal aj na Vysokej škole múzických umení, kde sa venoval choreografii ľudového tanca. Napriek tomu, že umeleckú školu nedokončil, svoje prvé pracovné skúsenosti naberal v kultúre.

V rokoch 1991 až 1993 bol výkonným riaditeľom spoločnosti M&A Bratislava. Následne pričuchol k politike. V rokoch 1993 a 1994 riadil sekretariát a protokol Kancelárie prezidenta SR Michala Kováča.

Prvé bankové kroky absolvoval v Bank Austria. V rokoch 1994 a 1995 pôsobil ako poradca pre investície a privatizáciu v Investment Bank Austria. Neskôr bol ako člen predstavenstva zodpovedný za firemnú klientelu, marketing a personál. V rokoch 1999 až 2001 pôsobil ako podpredseda Predstavenstva Bank Austria Creditanstalt Slovakia.

V roku 2001 sa vrátil do politického sveta, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Imrich Béreš, Prvá stavebná sporiteľňa