Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

UniCredit dopláca na Turecko. Zisk jej spadol o 99 percent

08.11.2018

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

09.11.2018 | Jozef Barta

Banku tiež poškodzujú vyššie rizikové prirážky na talianskych dlhopisoch.
Cena dlhopisov stúpla najmä potom...

Ked stupaju vynosy na dlhopisoch (rizikove prirazky) cena dlhopisov klesa :-)

09.11.2018 | Peter Csernák

Dobrý deň, ďakujem za upozornenie, text som opravil.

09.11.2018 | wtf

Moze mi niekto vysvetlit ako je mozne ze USA moze dat pokutu sukromnej NEamerickej banke zato ze obchoduje s Iranom? Ak teda nema nahodou pobocky aj v USA.

09.11.2018 | martin33

V principe priamo nemoze, pokial ide cisto o USA sankcie (niektore sankcie su ale zavedene aj EU alebo OSN) ale v praxi potrebuje kazda banka obchodovat s USA alebo s bankami, ktore maju v USA pobocky. Teda kazda banka moze dostat "ponuku, ktora sa neodmieta" ako od mafiana (nebudes obchodovat s Iranom, alebo s bankami ktore s nim obchoduju). Napriklad bola vypisana odmena 5 milionov USD za dodanie do "ruk USA" cinskeho obchodnika Li Fangwei, ktory pomohol Iranu obist sankcie s dodavkami rakiet.
V kazdom pripade, USA moze v pripade nezaplatenia pokuty dat zabavit vsetky aktiva danej banky (teda nielen pobocky) na uzemi USA. Vzhladom k tomu, ze banky vlastnia dost americkych dlhopisov, ktore nie su vo fyzickej forme ale len vo forme uctu v "statnej pokladnici" USA, je zabavenie aktiv banky pre USA dost jednoducha zalezitost.

12.11.2018 | gejza77

ak to správne chápem, tak americké banky v podstate fungujú ako výpalníci voči ostatným bankám a súčasne sprosto vydierajú ich klientov