Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novinky v stavebnom sporení v roku 2020

25.03.2020, 00:05 | PR

Inzercia | Rok 2020 nepriniesol do stavebného sporenia také drastické zmeny ako rok 2019. Výška štátnej prémie aj podmienky jej poskytnutia ostávajú nezmenené.

  • Tlačiť

Stavebné sporenie môžu poskytovať iba stavebné sporiteľne. Na rozdiel od bežného sporenia je stavebné sporenie zvýhodnené o štátnu prémiu, ktorá v tomto roku predstavuje 70 eur. Na jej získanie však musí sporiteľ nasporiť sumu minimálne 2 800 eur.

Štátna prémia v roku 2020 tak ostáva nezmenená a jednou z podmienok jej získania je príjem sporiteľa. Ten by nemal prekročiť 1,3 násobok priemernej mzdy za rok 2019, čo predstavuje hrubý príjem približne 1 500 eur mesačne.

O štátnu prémiu však môžete aj prísť. Stane sa tak vtedy, keď využijete stavebné sporenie na iný účel ako na pokrytie nákladov na bývanie. Stavebné sporenie je totiž prednostne určené na kúpu, stavbu, rekonštrukciu alebo opravu nehnuteľnosti.

  • Tlačiť

Tagy PR články