Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový bič na zamestnávateľov. Bez výkazu ich evidujú ako dlžníkov

13.01.2020 | mh

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

13.01.2020 | pir

thug alert!

13.01.2020 | febm

Tých bičov je už nejak moc.Vytvárajú ich hlavne tí čo celý svoj pracovný život fungovali s daní tých podnikateľov čo ich neustále
bičujú mnohokrát nezmyslami.

13.01.2020 | maDev

Úradnícke pijavice sú stále drzejšie...

13.01.2020 | Darija

Všimla som si presne tento veľmi zvláštny úkaz poslednej doby. Neviem odkiaľ pochádza to sebavedomie, pretože vo väčšine prípadov nie je racionálne a nie je aplikované plošne. Dôsledky takéhoto neprimeraného správania sa nebudem radšej ani len predpokladať.

13.01.2020 | martin33

"Firmy si tak môžu zahatať cestu k štátnym dotáciám či účasti na verejnom obstarávaní."

Teda pre firmy, ktore nepatria "nasim ludum" a teda dostat sa k statnej zakazke alebo dotacii nemaju sancu, sa vlastne ani nic nezmeni.

13.01.2020 | Ivan Velčický

Skôr by mali zaviesť prísnejšie pravidlá na nákup služobných aut. Však pán Vážny ? Tam je SP benevolentná.

14.01.2020 | chr

Sliziak Vážny je druh cicavca , ktorý je vďaka svojim povahovým vlastnostiam najlepšie vhodný na akékoľvek stranícke , štátne a rôzne iné funkcie na najvyšších miestach . Ako loajálny predstaviteľ by dokázal reprezentovať a presadzovať akúkoľvek hlúposť len keď z nej má on a jeho spolustraníci nejaký finančný prospech . Bude sa dobre vynímať na smetisku dejín na ktoré s pravdepodobnosťou blížiacou sa istote nastúpi po prvom marci tohto roku. Ako historický exponát tohto miesta bude slúžiť ako príklad korupcie , klientelizmu , hlúposti , arogancie a nebezpečenstva jeho a jemu blízkych spolustraníkov z hranolpartaje . Nikdy však na tomto mieste neprekona jeho šefa hranola. Počkáme a uvidíme s kým nastúpi do týchto nových funkcií.

14.01.2020 | demo50

Skutočne presne ušité na mieru pre tohto chrapúňa. Hlavný vykonávateľ megapodvodu s diaľničným mýtom je pre smerácku mafiu nepostrádeteľný, preto vyfasoval ďalšiu trafiku. Zakrivené pazúry mu zostali, jeho hlúposť prekvitá
aj v Sociálnej poisťovni.

14.01.2020 | TiCs

Takže mýtny zlodej predstiera a vykazuje činnosť vo svojej trafike?

14.01.2020 | od A do Z

Výkazníctvo to už bolo aj za socializmu. Ešte ten výkaz bude musieť byť podporený farbičkami . Príjem zamestnanca bude červenou farbičkou zvýraznený. Modrou bude vyznačené v kolónke na nemocenské, zelenou bude vyznačovať na invalidné poistenie,oranžovou bude bude rezervný fond ,hnedou farbičkou sa vyznačí do fondu nezamestnanosti.Čierna farbička sa bude používať keby náhodou trebalo odregistrovať zosnulého zamestnanca. Pokiaľ výkaz a jeho jednotlivé kolonky budú inými farbičkami zvýraznený ako predpisuje predpis ,bude sa to považovať ako nezaplatené odvody. Už doktor Šafránek z filmu o básnikoch konštatoval : Dej blbci funkci a vymyslí lejstro .

14.01.2020 | maugli2

V prvom rade: Vážny mal byť už dávno vyšetrovaný pre mýtny tender a nie sa presúšať v SocPo. Aká je tam jeho pridaná hodnota, to si vieme všetci predstaviť.
K téme: Je neuveriteľné, aké nezmysly vie vygenerovať potápajúca sa loď. Som zvedavý, kto to bude naprávať. A tiež neviem, či niekto rozmýšľal nad tým, že ak nebude podaný (alebo pre chybu neprejde) výkaz a platby ako také prejdú, tak ich SocPo bude musieť vrátiť. (ak sa nechce neoprávnene obohatiť).