Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Motorkári v USA vysúdili od poisťovní milióny

27.10.2010, 17:00 | xm

Majitelia motoriek žalovali finančné spoločnosti za predražovanie poistiek

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

USA

Takmer 12-tisíc majiteľov motoriek z amerického štátu Massachusetts si polepší dokopy o 33,8 milióna dolárov (24,5 milióna eur). Poisťovne ich takouto sumou odškodnia za predražovanie poistiek na motorky. Finančné spoločnosti uzavreli dohodu o odškodnení s úradom prokurátora štátu Massachusetts. K dohode s poslednými šiestimi poisťovňami došlo podľa internetového portálu denníka Boston Herald včera.

Podstatou sporu, ktorý sa rozpútal ešte v roku 2008, bolo nadhodnocovanie ceny poisťovaných motoriek niektorými spoločnosťami. Inicioval ho dnes už 33-ročný David Morais z Dartmouthu, od ktorého si poisťovňa vypýtala za jeho Harley Davidsona 750 dolárov (543,5 eur). Cenu poistenia vypočítala na základe podľa neho premrštenej ceny 8 000 dolárov (5 797 eur).

„Neviem, či to vypočítali na základe hodnoty alebo čoho, ale zdalo sa mi to priveľa,“ cituje D. Moraisa portál Southcoasttoday.com.

Doc D'Errico, šéf Massachusettskej motocyklovej asociácie dodal, že problém je medzi majiteľmi motoriek v štáte veľmi rozšírený. Nezrovnalosti v poistkách si všimol v roku 1995, keď sa do Massachusetts prisťahoval zo štátu New York. ,,Zdalo sa mi divné, že platím za môj ojazdený motocykel viac ako tam,“ uviedol D. D'Errico. 

V priemere pripadá na jedného motorkára, ktorý sa zapojil do hromadnej žaloby poisťovní, odškodné okolo 301 dolárov (218,1 eura).Najvyššia suma náhrady sa vyšplhala na 6 332 dolárov

Ilustračné foto na titulke - Andrej Balco

  • Tlačiť
  • 1

Tagy USA