Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Posledný týždeň, ktorý môže výrazne ovplyvniť vaše zdravie

20.09.2019, 00:05 | PR

Inzercia | Čas na zmenu zdravotnej poisťovne sa kráti. Môžete tak urobiť iba do konca septembra.

  • Tlačiť

Na výbere zdravotnej poisťovne skutočne záleží. Ovplyvní nielen to, koľko peňazí zaplatíte za lieky a ošetrenie u zubára, ale aj to, ako dlho budete čakať na vyšetrenie.

Príspevok na ošetrenie zubov

Tiež ste prekvapený, koľko musíte doplatiť za ošetrenie zubného kazu? Ak sú zuby vašou slabou stránkou, oplatí sa vám prejsť do niektorej zo súkromných zdravotných poisťovní. Štátna VŠZP neprepláca ošetrenie zubov pre dospelých. Naopak, zdravotné poisťovne Dôvera a Union vám dajú príspevok na zubára aj dentálnu hygienu 200 EUR.

Najkratšie čakacie lehoty

Urobili sme porovnanie zdravotných poisťovní a pozreli sme sa na čakacie lehoty jednotlivých zdravotných poisťovní. Najlepší výsledok mali opäť súkromné zdravotné poisťovne. Zdravotná poisťovňa Dôvera garantuje vyšetrenie mamografom pre ženy do 10 dní, Union zdravotná poisťovňa vám zabezpečí CT vyšetrenie do 21 dní.

Vyšetrenia nad rámec zákona

Pri výbere zdravotnej poisťovne sa pozrite aj na to, aké služby vám ponúkne a uhradí nad rámec zákona. V prípade zdravotnej poisťovne Union je to napríklad príspevok na okuliarový rám a vyšetrenie z kvapky krvi aj pre dospelých. Dôvera vám navyše uhradí vakcínu proti pneumokokom a poteší vás štedrým darčekom pri narodení dieťaťa.

Na výbere zdravotnej poisťovne záleží. Pozrite si porovnanie zdravotných poisťovní, ktoré vytvorili odborníci z portálu SetriSova.sk a posledný septembrový týždeň tak urobíte veľa pre svoje zdravie.

  • Tlačiť

Tagy PR články

Súvisiace články

Výbuch tankera zdražil ropu

Výbuch tankera zdražil ropu Komodity

Obchodné vzťahy USA a Číny, neistota na svetovom trhu a náhle výkyvy cien ropy nedávajú pozitívne výhľady na tohtoročnú poľnohospodársku sezónu

Apple Pay dorazil už aj do UniCredit Bank a Fio banky

Zabudnite na rozpočtovú šarádu. Dlh Slovenska vzrástol o 200 percent HDP

Termínované vklady - porovnanie úrokov

Hypotéky - porovnanie úrokov