Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Práca na skúšku je nelegálna

19.06.2017 | JUDr. Patrik Benčík, advokát

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

19.06.2017 | Andrej_sk

Dcera nasej susedy sa s tymto stretla v Rakusku. Taliani takto v Calzedonii obchode zamestnavaju slovenske studentky, 2 tyzdne akoze pracuju na skusku, potom im nic nedaju, lebo sa neosvedcili a prepustia ich. A beru dalsie.

19.06.2017 | OliWer

Druhý extrém je absolútne nepripustiť možnosť práce na skúšku. Klient chcel pred prijatím kuchára vidieť, čo vie uvariť, nuž ho šupol do kuchyne a čo čert nechcel, práve vtedy prišli na kontrolu z inšpektorátu práce. Pokuta 2000 eur bez debaty. Odvtedy prihlasujeme všetkých potenciálnych pracovníkov ako dohodárov na jeden deň. Nech žije byrokracia!

20.06.2017 | @time

Kazdeho kto okradazamestnanych, treba pokutovat likvidacnou pokutou. Za nezaplatenie faktur, ci takeho praktiky, jednoznacne likvidacna pokuta. A problem sa vyriesi. To ale Sirokeho, Bystrozrakeho a Dlheho sa asi netyka.