Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predschválený úver? Od januára banky sprísnia podmienky

27.08.2018, 11:24 | Zuzana Kollárová | © 2018 News and Media Holding

Peniaze až do výšky predschváleného úveru máte k dispozícii bez čakania. Jeho výšku banka schváli ešte predtým, ako o peniaze požiadate. Môžete ich získať bez návštevy pobočky, rýchlo a jednoducho cez internetbanking, mobil alebo cez bankovú službu kontakt.

  • Tlačiť
  • 0

Nemusíte banke predložiť žiadne doklady a úver môžete mať na účte už o niekoľko minút od požiadania. Stačí vyplniť a odoslať žiadosť. Budete informovaný o stave schválenia vašej žiadosti. Po podpísaní zmluvy môžete čerpať váš úver.

Predschválené úvery za vlaňajšok tvorili až približne tretinu spotrebiteľských úverov. Vo výške úrokovej sadzby, ako aj v podiele nesplácaných úverov sú porovnateľné s ostatnými spotrebiteľskými úvermi. Výšku predschváleného úveru banka vypočíta na základe vášho príjmu a výdavkov, podľa výšky sumy, ktorá vám každý mesiac zostane na účte, ako aj podľa dĺžky obdobia, počas ktorého pravidelne zarábate a ste v pluse.

Neprehliadnite

Rovnaké pravidlá

Nie div, že záujem o predschválené úvery rastie. Dnes ešte platí výnimka, ktorá bankám umožňuje obchádzanie prísnejšie nastavených opatrení, ktoré platia pri úveroch od júla. Na takéto úvery sa aktuálne nevzťahujú požiadavky na minimálnu finančnú rezervu z príjmu, ani na celkovú zadlženosť k príjmu spotrebiteľa.

Od januára budúceho roka však už 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy pôžičky, úver

Súvisiace články

Hypotéky sú až extrémne lacné, v Európe sme takmer rekordmani

Hypotéky sú až extrémne lacné, v Európe sme takmer rekordmani

Akciové ceny „ešte dostupnej hypotéky“ Slovákov pred letom spoľahlivo oslovili. Od júla začali platiť prísnejšie pravidlá poskytovania úverov, beztak úverovo silné mesiace pred prázdninami boli v bankách ešte hektickejšie a úveroví pracovníci v niektorých bankách opäť nestíhali

Na prémiu v stavebnom sporení už nedosiahne každý

Odklad splátok o deväť mesiacov. Matovič sa dohodol s bankami

Ako sú Slováci pripravení na krízu. Každá piata domácnosť vydrží maximálne mesiac

Po bankovom odvode útočí na zisky peňažných ústavov pandémia

Diskusia (0 reakcií)