Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Príjem z predaja podielu v eseročke

24.03.2009, 10:38 | Ladislav Pompura | daňový poradca

Výdavkom je vklad alebo obstarávacia cena predávaného podielu.

  • Tlačiť
  • 0

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON01.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON02.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON03.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON04.jpg


  • V roku 2008 som ako fyzická osoba mal príjem z predaja obchodného podielu v spoločnosti s ručením obmedzeným. Táto spoločnosť bola založená v roku 2005. Predpokladám, že tento prijem podlieha zdaneniu. Akými nákladmi by som mohol znížiť daňový základ, okrem vkladu do základného imania?

Príjem z predaja podielu v obchodnej spoločnosti sa zdaňuje podľa § 8 (Ostatné príjmy), konkrétne ods. 1 písm. f). Podľa § 8 ods. 2 zákona o dani z príjmov sa do základu dane sa zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie.

Podľa § 8 ods. 7 sa za výdavok pri tomto druhu príjmu považuje vklad alebo obstarávacia cena podielu. Iné výdavky nie je možné uplatniť.

Autor je daňový poradca. Pracuje v spoločnosti MONAREX audit consulting s.r.o.

Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže jeho informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Daňové priznanie - poradňa

Pomôžeme s daňovým priznaním: zadajte otázku daňovému poradcovi, riešenia problémov, praktické rady a články súvisiace so zdaňovaním príjmov

Daňová poradňa - články

Daňová poradňa eTRENDU

Daňové tipy Jozefa Mihála

Dôležité čísla 2020 (2. časť): nižšie dane pre podnikateľov, vyššie cestovné a stravné

Diskusia (0 reakcií)