Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rómovia hromadne menili poisťovne

06.11.2009, 15:33 | Gabriel Beer | © 2009 News and Media Holding

Zdravotná poisťovňa Union skórovala aj u nebožtíkov

  • Tlačiť
  • 1

Aj keď zdravotné poisťovne majú zakázané nakupovať si služby sprostredkovateľských agentúr, ktoré by im naháňali budúcich klientov, ani tohto roku sa najmä privátne zdravotné poisťovne neubránili nákupom nových poistencov. Systém sa obchádza najmä zmluvami, ktoré dostanú „náborčíci“ od poisťovní napriamo, často ako brigádnici, alebo dočasne sú zamestnaní v poisťovniach.

Ukazuje sa, že najmä na východnom Slovensku používajú starý recept: kampane v rómskych osadách. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vydal tabuľku rekordov a v nich na prvých dvanástich miestach figurovali obce, v ktorých je veľká časť obyvateľov práve Rómov.

Na prvom mieste s Lomničkou, kde sa prepoistilo až 89 percent klientov zdravotných poisťovní. Trh si tam poistil Union ZP. Unionu sa darilo aj pri poisťovaní nebožtíkov – hlásili sa až deviati.

Ako TRENDU povedal zástupca jednej zo zdravotných poisťovní, nie sú z takéhoto prepoisťovania nadšení. Rómska menšina totiž patrí k nelojálnym poistencom. O rok, pri ďalšej kampani, už môžu byť zas u inej poisťovne. Zároveň, ak sa dostanú do rúk lekárov, patria k nákladnejším pacientom, ktorí sa málo venujú prevencii.

Najviac nových poistencov od budúceho roka získa ZP Apollo, ktorá by mala sfúzovať s Dôverou: 40 721. Najväčší odliv zaznamenali štátne poisťovne. Spoločná a Všeobecná prídu o vyše 31-tisíc poistencov.

Foto na titulke - Maňo Štrauch

  • Tlačiť
  • 1

Tagy zdravotné poisťovne