Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéfka MMF: Aj centrálne banky by mali vydávať kryptomeny

18.11.2018 | TASR

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

18.11.2018 | Roman Kanala

"zabezpečenie platieb ako lacná a efektívna alternatíva k papierovým bankovkám"

Ani lacná, ani efektívna. Energetické náklady sú obrovské.

Ak budú peniaze elektronické bez fyzického ekvivalentu v rukách občanov, štát bude mať totalitnú kontrolu nad životmi všetkých subjektov. Fyzických i právnických osôb. Jediným klikom bude možné niekomu vziať majetok.

https://blog.etrend...

19.11.2018 | citatelTrendu

Úplne súhlasím p. Kanala, ľudia sa dosť bezstratostne vzdávajú svojich slobôd.

Pritom už dnes je sledovanie dosť vysoké, stačí si spomenúť na vyšetrovanie Kuciaka, kde Amíci dodali satelitné snímky čo usvedčili páchateľov.
https://slovensko.h...

Alebo sledovanie a hodnotenie občanov podľa správania v Číne. Ostražitosť je na mieste.
https://technet.idn...

19.11.2018 | Roman Kanala

Vo Francúzsku sú zakázané platby v hotovosti nad 300 EUR. Bankovky 500 sú prezývané Bin Laden - všetci vedia, že existujú, ale nik ich nevidel. Ak ju človek má, je mu aj tak nanič, lebo mu ju ani nevezmú.

V Grécku a na Cypre počas bankovej krízy bankomaty nevydávali hotovosť vôbec, potom len malé sumy. Kto nemal hotovosť doma v ponožke, nemohol ani nakúpiť na trhu, lebo aj tam, aj v obchodoch sa pracovalo len s hotovosťou. Plastikovým kartám nik neveril. Iba cudzinci mali peniaze, lebo ich karty boli garantované zahraničnými bankami. No aj tie mohli Gréci kedykoľvek zablokovať a hotovosť zo zahraničia zhabať pre potreby vlády. Na vklady v banke sa kedykoľvek môže hodiť nulový či záporný úrok.

A to ešte neboli kryptomeny, len elektronické peniaze. Príležitosť robí zlodeja. Ak sa vládam dá možnosť totálnej kontroly obyvateľstva cez menu, kto si myslí, že tú možnosť nevyužijú? Ak bude centrum zúčtovania v USA, no zbohom.

19.11.2018 | skorodochodca

spálená elektrická energia v podobe núl a jedničiek v niektorom počítači má hodnotu vyššiu než ten počítač a jeho pamäťové miesto .... tomu niekto verí? .... ľudstvo speje k záhube ... zaslúženej ...
... Darwin sa asi mýlil ....

19.11.2018 | IvanPe

“Spalenej elektrickej energii v podobe nul a jedniciek” tak tomu fakt nikto neveri.
Rovnako ako sa neda programovat vyprazanim langosov.
Napriek tomu vypocitanie jedneho Bitcoinu stoji cca 5,000$ spalena elektrina. To je ten plamen pod panvicou.

18.11.2018 | shaggy

Trochu schizofrénia, nie?
NBS vydala usmernenia pre banky, aby sťažila nákup kryptomien (napr. tým, že zavrú účty firmám podnikajúcim v tejto oblasti) a na druhej strane ich majú vydávať? To potom by rovno mala zavrieť svoje účty, veď boj proti praniu špinavých peňazí netreba brať na ľahkú váhu!

19.11.2018 | Julo 2018

Medzinárodný menový fond je medzinárodná organizácia zodpovedná za globálny finančný systém a výpomoc jej členom na udržanie finančnej rovnováhy. Cieľom je podporovať medzinárodnú menovú spoluprácu a uľahčovať rozmach a vyrovnaný rast medzinárodného obchodu, rovnako aj podporovať stabilitu výmenných kurzov. Wikipédia
Generálny riaditeľ: Christine Lagardová (5. 7. 2011–)
Ústredie: Washington D.C., USA
Založenie: 27. decembra 1945, Bretton Woods, Carroll, New Hampshire, USA
Materská organizácia: Organizácia Spojených národov

MMF is uvedomilo tlak na " zhodenie " dolára z trónu a tak hľadá alternatívu . Kým budú takéto organizácie sídliť na území USA a USA ( ale aj iné krajiny ) mať právo veta v OSN tak stále pôjde len o nadvládu a diktát. Na území USA má stále CIA a FBI najľahšiu možnosť kontroly vývoja a smerovania . Ostatné štáty a hlavne tí malí hráči na globálnej ekonomike, budú len a len " otroci " tejto mašinérie.

19.11.2018 | shaggy

Aha, lebo ak to bude v inej krajine, tak nepôjde o nadvládu a diktát?
Vyznávači štátu si vždy na smiech, ale najvtipnejší sú tí silno národne orientovaní, ktorí si myslia, že ich vladár ich bude menej j*bať, než cudzí vladár.

19.11.2018 | Bacil.BA

Však virtuálna mena v bankách funguje už dlho, predlho. Volá sa to $ DOLÁR $.

19.11.2018 | martin33

Nielen ten, vsetky meny su dnes len virtualne.

19.11.2018 | Roman Kanala

Na britskej libre, kde je najväčšou bankovkou 50, je stále nápis: Sľubujem vyplatiť držiteľovi tohto úpisu kedykoľvek o to požiada hodnotu 50 libier. I promise to pay the bearer on demand the sum of fifty pounds. Podpis šéfa účtovníka Bank of England.

Nemali revolúcie ani výmeny peňazí. Bank of England je banka ako každá iná. Úpis ako úpis. Tento je dôveryhodnejší, ako súkromný dlžný úpis. Tak sa ešte na niečo hrajú. Inde už zahodili masky.

19.11.2018 | martin33

Ale ano, lenze tych 50 libier uz davno neznamena 50 libier (22,68 kg) striebra, ale len papierik s napisom 50 libier.

19.11.2018 | IvanPe

Nazor:
Keby malo Taliansko/ Grecko/ ESP/ P/ ... domacu elektronicku menu a sucasne Euro, dokazalo by nastartovat domacu ekonomiku (napr. devalvovanim elektronickej meny) pricom by vedelo (v dlhodobom horizonte) plnit zavazky Troiky. Lokalna vymena nemusi byt v Eurach, pretoze cas a energia potrebne na jednotkovu produkciu su vdaka geografii a historie vyrazne odlisne a sucasne v ramci lokalnej geografie takmer rovnake. Napr. priemrna rocna teplota. Zatial co Nemec musi kurit 4-6 mesiacov v roku, Grek kuri 4-6 dni.

20.11.2018 | ccShop.sk

Bitcoin a ďalšie kryptomeny možno kúpiť na www.ccshop.sk - obchod vhodný zvlášť pre začiatočníkov, obsahuje užitočné informácie a majú dobrú podporu v češtine.