Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci si najčastejšie požičiavajú od rodiny a bánk

22.05.2016, 12:26 | SITA

Podľa medzinárodného prieskumu spoločnosti Kruk si od členov rodiny najviac požičiavajú Rumuni, v bankách si najviac požičiavajú Poliaci.

  • Tlačiť
  • 0

Veriteľmi celej štvrtiny pôžičiek slovenských dlžníkov sú ich rodinní príslušníci. Nasledujú banky s 24 percentami pôžičiek, kolegovia a kamaráti tvoria 11 percent. Na štvrtom mieste sú nebankové inštitúcie s podielom takmer osem percent.

Reprezentatívnym prieskumom toho, od koho si ľudia najčastejšie požičiavajú peniaze, sa zaoberala spoločnosť Kruk Česká a Slovenská republika, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov.

Vysoký podiel finančných pôžičiek v rámci rodiny nie je podľa vyjadrení spoločnosti Kruk vôbec prekvapivý. "Rodina je obvykle prvá, na koho sa väčšina ľudí vo finančnej tiesni obráti. Veľmi vysoký podiel pôžičiek od bankových inštitúcií svedčí o zodpovednom prístupe Slovákov k úverom," hovorí tlačová hovorkyňa spoločnosti Kruk Markéta Fixová. 

Podľa medzinárodného prieskumu spoločnosti Kruk si od členov rodiny najviac požičiavajú ľudia v Rumunsku (43 percent pôžičiek) a najmenej v Nemecku (19 percent).

V Poľsku a v Českej republike je podiel pôžičiek v rámci rodín (27 a 26 percent) prakticky rovnaký ako na Slovensku. V bankách si najviac požičiavajú ľudia v Poľsku (32 percent úverov).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy domácnosti, pôžičky, Slováci, úver

Diskusia (0 reakcií)