Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Som muž boha, tvrdil podvodník, keď nám sľuboval päť miliónov eur

12.12.2019 | Peter Csernák

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

12.12.2019 | shaggy

"Najvtipnejšie na celom prípade nie je ani tak presvedčenie odosielateľa, že by mu niekto mohol naletieť, ako skôr vetné konštrukcie automatického prekladu do slovenčiny, ktoré mi niekoľko dní posielal."
Najvtipnejší sú títo absolventi škôl, ktorí sa zamestnajú ako novinári a píšu o veciach, o ktorých nič nevedia.
Jeho presvedčenie, že mu niekto naletí, je založené na tom, že mu skutočne niekto naletí.
Tie automatické preklady sú schválne bez akejkoľvek snahy o korektúru (podobne, ako preložené články na trende), aby tým odradil ľudí s dostatočným IQ a chytili sa na to ľudia natoľko sprostí, aby počas ďalšej komunikácie necukli.

13.12.2019 | Mikil

Kto nič neriskujte, nič nezíska. Ja som zaplatil 482 eur a ten dobrý pán mi hneď poslal sľúbených 5 000 0000. Teraz neviem čo s nimi. Ak mi posleš 241Eur na súdne poplatky , tak sa s tebou podelim a ti pošlem polovicu.
Tretíkrát takú šancu nedostaneš. Ps: pani gomezova zomrela nešťastná, lebo si jej dar odmietol. :-)))

13.12.2019 | martin33

"Moju e-mailovú adresu vybral jej bezpečný elektronický robot P.C WX.7AR. Rovnaký robot v minulosti poslúžil Jürgovi Steinereovi, ktorý sa takisto potreboval zbaviť svojho majetku."

Keby ten robot bol R2-D2 alebo C-3PO tak by som jej mozno uveril :-)

13.12.2019 | s.a

s etrendom sa stalo to, čo kedysi s hnonline, keď som tam cca 8 rokov dozadu čítal článok ako autor testoval alkalické batérie v digitálnom fotoaparáte, keby to bol len blog tak poviem "je to slabé ale tak je to len blog", ale redakčný obsah ktorý je navyše za platenou bránou? to si vravím, "fuha, toto je ten trend, ktorý mal v auguste 2018 to perfektné číslo o nekvalite v Mochovciach, o ktorej sa teraz viac ako rok potom dozvedáme všetci?"

trend práve zomrel, štafetu preberajú denníky ktoré si vytvárajú ekonomické oddelenia

14.12.2019 | mam_rad_jablka

Mne sa páči, že autorovi podvodník stále slušne odpovedal. Propoditóny :). Podľa mňa celkom fajn osviežujúci článok pre všetkých, ktorých zaujíma, čo by sa dialo pri naviazaní komunikácie.

No na HN sú aj teraz všelijaké testovacie videá mimo ekonomiky. Potrebovali by podľa mňa skúsenejších autorov v HN, od ktorých by sa mladí naučili písať o ekonomike. Prestal som kupovať HN, keď začali robiť chyby v grafoch, že nemali výpovednú hodnotu alebo voľná nelogická zámena miliardy, miliónu, biliónu. Aj teraz keď si kúpim raz za čas HN, veľké texty, rozťahané... málo obsahu.

15.12.2019 | s.a

ak vás téma podvodných emailov zaujíma tak potom odporúčam skôr podcast Vinohradská 12, časť "Touha po penězích a výjimečná naivita. S reportérem Smatanou o příběhu českého penzisty-pašeráka." Tam je téma dobre spracovaná na konkrétnom príklade, ktorý sa reálne stal, dotiahol do konca a má až trestnoprávne dôsledky na strane poškodeného