Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spoofing či wash trading. V USA vyšetrujú nekalé praktiky s bitcoinom

24.05.2018, 19:24 | ČTK

Ministerstvo spravodlivosti USA začalo vyšetrovanie, či obchodníci nemanipulujú s cenou bitcoinu a ďalšími digitálnymi menami. Uviedla to vo štvrtok agentúra Bloomberg.

  • Tlačiť
  • 0

Vyšetrovanie sa týka nezákonných praktík, ktoré môžu ovplyvniť ceny. Ide napríklad o takzvaný spoofing, čo je postup, keď obchodníci umelo vytvárajú dopyt, ktorý by inak zrejme neexistoval. Ide o porušenie, ktoré spočíva v zadávaní transakcií so zámerom takýto obchod na poslednú chvíľu zrušiť. Podľa Doddov-Frankovho zákona z roku 2010, keď boli po finančnej kríze prijaté sprísnené opatrenia, je to trestný čin.

Ministerstvo tiež zisťuje, či na trhu kryptomien nedochádza k wash tradingu, teda k falošným obchodom, keď investor súčasne predáva a nakupuje rovnaké finančné nástroje, aby vytvoril umelú činnosť na trhu.

Neprehliadnite

Podľa zdrojov agentúry federálna prokuratúra, ktorá vec vyšetruje ako trestný čin, spolupracuje s Komisiou pre termínované obchodovanie s komoditami (CFTC), ktorá dohliada na termínované bitcoinové kontrakty a ktorá kryptomeny vyhlásila za komodity. Spotové obchodovanie na trhoch s digitálnymi menami zostáva z veľkej časti neregulované.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy bitcoin, kryptomeny, podvod

Diskusia (0 reakcií)