Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sporiteľňa ruší všetky balíky služieb

07.10.2009, 16:10 | Peter Csernák | © 2009 News and Media Holding

Klienti si budú môcť vybrať jediný účet za 4,90 € mesačne

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Klienti si v Slovenskej sporiteľni už nebudú môcť vybrať balík služieb na základe toho, ktoré služby a ako intenzívne ich využívajú. Sporiteľňa ruší všetky doterajšie balíky služieb a nahradí ich jediným s názvom Osobný účet – za 4,90 eura. Podobnú zmenu podľa informácií eTRENDU pripravuje aj ďalšia veľká banka.

„Cieľom banky je permanentne zvyšovať transparentnosť v ponúkaných službách, aby klient presne vedel, za čo platí,“ povedal o zmenách v balíkoch hovorca Slovenskej sporiteľne Štefan Frimmer. Klienti, ktorí nebudú mať záujem o Osobný účet, si môžu vybrať štandardný účet za 2,06 eura mesačne, ku ktorým im banka samostatne priúčtuje všetky služby, ktoré v daný mesiac využijú.

Súčasné balíky sa prestanú predávať od pondelka 12. októbra. Balík Extra je pritom oproti novému Osobnému účtu lacnejší o vyše polovicu a balík Extra Plus o 1,28 eura.  Sporiteľňa však klientom umožní, aby Osobný účet získali lacnejšie. Z každej platby uskutočnenej platobnou kartou im vráti pol percenta.

sp1

„V praxi to môže pre mnohých klientov znamenať, že im banka vráti aj celý mesačný poplatok za vedenie účtu,“ hovorí o polpercentnom bonuse Š. Frimmer. Človek, ktorý by si chcel týmto zvýhodnením vykompenzovať celý mesačný poplatok, by musel mesačne kartou zaplatiť za tovary a služby v hodnote 980 eur. Mesačný poplatok nemusia platiť ani tí klienti, ktorých priemerný denný zostatok na účte bude vyšší ako 10-tisíc eur.

Klienti, ktorí využívajú len základné služby, by nemali v prípade nového Osobného účtu k mesačného poplatku už nič doplácať. Bez ďalších poplatkov klient dostane jednu platobnú kartu, všetky výbery z bankomatov Slovenskej sporiteľne a banka mu nebude zvlášť účtovať ani platby kartou v obchode. Mesačný poplatok obsahuje aj neobmedzený počet trvalých príkazov a inkás či prevodných príkazov v rámci Slovenska.

Nový účet sa najviac podobá doteraz ponúkanému balíku služieb Exclusive, ktorý je o 2,38 eura drahší. Exclusive na rozdiel od Osobného účtu obsahuje aj neobmedzený počet výberov zo všetkých bankomatov na Slovensku či vydanie a obnovu jednej embosovanej karty.

Súčasní klienti budú môcť využívať doterajší balík služieb aj naďalej. Nateraz sa nemení ani jeho cena. Viaceré banky v minulosti v snahe primäť klientov prejsť zo starého produkty na nový ich motivovali tým, že na staršom produkte dvihli ceny.

Balíky služieb, určené pre mladých ľudí, zostali v ponuke sporiteľne aj naďalej. Vysokoškoláci majú vedenie účtu zadarmo, ostatní mladí do 26 rokov zaplatia mesačne za účet 30 centov. Bez zmeny zostal aj účet pre dôchodcov za jedno euro mesačne.

stab-nov

Foto na titulke - Maňo Štrauch

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Tagy bankové poplatky, Slovenská sporiteľňa