Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Švajčiarsky fintech ponúkajúci „bankový supermarket“ má hodnotu miliardu dolárov

28.08.2019, 08:00 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Kým na Slovensku sa invázia fintechov po spustení otvoreného bankovníctva zatiaľ nekoná, startup Numbrs Personal Finance získal ďalších investorov a jeho trhová hodnota sa už odhaduje nad miliardu dolárov. Tým sa zaraďuje medzi takzvaných jednorožcov finančného sektora.

  • Tlačiť
  • 8

Stiahnete si jednu aplikáciu, v ktorej vidíte všetky svoje účty v rôznych bankách a môžete cez ňu požiadať o úver či iné bankové produkty. Takúto službu ponúka švajčiarsky fintech Numbrs Personal Finance, ktorý podniká najmä v Nemecku. Služby agregovania účtov v jednej aplikácii umožnila európska smernica o platobných službách (PSD2), ktorá začala platiť už na začiatku roka 2018.

Startup sídliaci v Zürichu nedávno získal od investorov 40 miliónov dolárov, čím sa zvýšil jeho celkový kapitál na 200 miliónov dolárov. Medzi investormi sú súkromné osoby, venture capital fondy aj private equity fondy, prezradil v rozhovore pre Bloomberg Martin Seidler, výkonný riaditeľ Numbrs Personal Finance.

Zdá sa, že v budúcnosť startupu, ktorý ešte nezarába peniaze, veria viaceré osobnosti bankového sveta. Investoval do neho napríklad bývalý šéf Deutsche bank Josef Ackermann, privátny bankár Pierre Mirabaud, ale aj arabský fond Investment Corporation of Dubai.

Neprehliadnite

Bublina či realita

Niektoré médiá však spochybňujú ošiaľ okolo švajčiarskeho startupu. Poukazujú na masívnu marketingovú kampaň, ktorá je všadeprítomná od internetu cez metro. Reklama vyzdvihuje mobilnú aplikáciu firmy, ktorá dokáže nielen manažovať financie človeka, ale dá sa cez ňu aj investovať.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy banky, financie, fintechy