Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O rok a pol skôr do penzie. Aj muži s deťmi majú svoju tabuľku dôchodkového veku

21.11.2019 | Miroslav Homola

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

21.11.2019 | alf1

jeden tip na clanok:
tento stat okradol pracujucich o zapocitanie VSETKYCH prijmov, ktore dosiahli. pre vypocet dochodkov. totiz... ZIADNE prijmy do roku 1984, sa im do dochodkov nepocitaju, len zapocitane roky. ako keby boli bezdomovci. nic, nula. tu prosim:
"Pracovať sa vždy oplatí. Suma dôchodku závisí od obdobia dôchodkového poistenia získaného po ukončení povinnej školskej dochádzky, dosiahnutých zárobkov ==== od roku 1984 ==== do posledného roka pred rokom, v ktorom vznikol nárok na dôchodok "
https://www.socpois...?

21.11.2019 | epas

Zákon predpokladá, že do konca roku 1983 mali všetci priemernú mzdu a teda koeficient 1. Od 1984 už je možné dohľadať reálnu výšku príjmu.

21.11.2019 | alf1

ale prd. dochodkove karty sa tu poctivo viedli od patdesiatych rokov. a kazdy rok sme ich podpisovali, moje napr. lietali medzi 30 - 35 tisic rocne. a v socialistickych podnikoch na to boli specialne vycleneni ludia v mzdovych uctarnach. NEEXISTOVALO, aby take dolezite dokumenty neodovzdavali a nearchivovali. to si vtedy nikto nedovolil. vsetky ich maju do bodky. starsim rocnikom predsa podla nich vypocitavali dochodky, najlepsich 5 rokov z poslednych 10 rokov.

21.11.2019 | @@@

podla mna by ženy ani mži skôr do dôchodku podla počtu deti nemali odchazať je to diskriminačne ....

a prečo ?

prva vec su samotna materska dovolenka ....mnohi argumentuju že na pravo skorskeho odchodu do dôchodku pre ženy maju prave preto že porodili deti ale to je omyl lebo oni vyhodu dostali už materskou kde mohli byť 3 roky ....takže takto v pdostate štat diskriminuje tu druhu stranu lebo takto ženam dal viac vyhod na ukor ostatnych ....ak by štat napriklad chcel aby ženy mohli odisť skôr do dôchodku dalo by sa to urobiť tak že ak chce žena odisť napriklad sôr doo dôchodku vďaka detom tak by jej materska 3 roky mala byť skratena ak si ju neskrati a vydrži 3 roky na materskej potom by nemala mať narok na skôr odchod do dôchodku ....lebo takto štat diskriminuje ludi najviac poškodeny v tom su muži ktory 3 roky na meterskej neostavaju ....uvedome si že ženam sa materska rata do dôchodkoveho veku je paradox že toto feministky a ich diskriminacia ktoru sa ohanaju nezaujima .....

v niektorych krajinach maju ženy ovela menšiu matersku dovolenku .....

alebo diskriminacia mužov alebo ludi čo deti nemaju už nikomu neprekaža ani feministkam ani politikom ani mediam ani novinarom lebo tymto všetkym ludom nejde o spravodlivosť a dokonca ani o diskusiu v tejto oblasti radšej budu širiť svoje nezmysli a manipulovať takto cez media z ludmi

23.11.2019 | muchomuurka

:D No to je výhoda, keď na rodičovskej človek žije z 200E a potom ho trh práce až do konca produktívneho života penalizuje za a)že má deti t.j bude absentovať čiže nemôže muklovať od svitu do mrku lebo tunajšie firmy nenapadne zakladať predškolské zariadenia pre deti vlastných zamestnancov b) nikdy nedobehne tieto stratené roky profesne a platovo už ani nehovorím. Takže si kľudne choďte užiť tú "dovolenku", máte na ňu podľa zákonu nárok.

Výchova detí je predsa tiež zamestnanie a unikátne zaplatené i ocenené. Mimochodom diskriminácia ľudí bez detí - deti sú pre štát podstatné, lebo v budúcnosti nebude mať kto poplatiť tie štátne dlhopisy a dlhy, ktoré sa dnes tak hoja hoja generujú a obstarávať starostlivosť o Vás, keď budete nevládny. Takže máte ďalší dôvod, prečo si tie deti obstarať. Apoň ostane menej času hejtovať ženy a užijete si tú super dovolenku :).

Inak ma potešilo zistiť, že slováci ostali verní svojmu mottu - keď mne zdochla koza, tebe nech zdochnú dve. Nedopraje ani za nič a preto mu bude rovnako dopriate :D.