Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tatra banka dá firme úver bez toho, aby ju videla. Musí ju ale poznať

15.08.2019, 08:00 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Kým online proces pri úveroch pre bežných ľudí už ponúka viacero bánk, požičiavanie firmám bolo doteraz vždy spojené s návštevou pobočky. Čisto digitálne požičiavanie aj pre firmy je zatiaľ v plienkach. Naráža na spracovanie online dát len so súhlasom majiteľa firmy či na elektronické podpisy.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

banka, firmy, úvery

Tatra banka začala minulý mesiac ponúkať možnosť online čerpania bezúčelového podnikateľského úveru. Ponuka platí len pre časť jej klientov v segmente malých a stredných podnikateľov.

Proces funguje tak, že klient cez mobilnú aplikáciu požiada o financovanie, namodeluje preferovanú výšku a splatnosť úveru, podpíše zmluvy a v priebehu pár minút má finančné prostriedky pripísané na účte. V rámci aplikácie sa vykonáva dodatočné overenie podpisu zmluvnej dokumentácie cez PIN.

„Prvý klient, ktorý využil túto možnosť, získal financie v priebehu deviatich minút,“ tvrdí Boris Fojtík, hovorca Tatra banky.

Bez papierov, ale nie pre každého

Ani dokladovanie príjmov banke nemusí mať papierovú formu. Nie je nutné dokonca ani skenovať rôzne dokumenty. Tatra banka pri vyhodnocovaní online úverových ponúk využíva interné aj externé informácie z rôznych zdrojov. Ide napríklad o štátne registre či verejne dostupné databázy podnikateľského prostredia.

Neprehliadnite

„Tieto informácie nám umožňujú spracovať žiadosť a online načerpať finančné prostriedky pre časť klientov bez nutnosti dokladania dodatočných podkladov,“ potvrdzuje B. Fojtík. Majiteľ firmy v procese spracovania v mobilnej appke potvrdzuje korektnosť údajov o svojej osobe a podnikateľskej činnosti a niekoľko údajov dopĺňa.

V praxi sa stáva, že žiadateľ o úver práve zmenil občiansky preukaz, o čom banku neinformoval. Vtedy môže využiť call centrum.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy banka, firmy, úvery