Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tatra banka ukázala svoje virtuálne sny

07.02.2017, 13:25 | Martina Kláseková | © 2017 News and Media Holding

Tatra banka priniesla uistenie v tom, že tak ako je v súčasnosti hlavným inovátorom v slovenskom bankovníctve, zostane ním aj naďalej. Spolu s tým ako uviedla na trh aplikáciu pre Windows 10, ktorú budú môcť klienti na rozdiel od osmičkovej rady používať nielen na mobiloch, ale aj na tabletoch a v stolových počítačoch, predstavila svoje videnie bankovej budúcnosti.

  • Tlačiť
  • 2

Presnejšie spôsobu ako budú ľudia k svojim peniazom pristupovať. Predstavila demo internetbankingovej aplikácie pre rozšírenú realitu pre okuliare Microsoft HoloLens. „Demo aplikácia pre rozšírenú realitu spája viacero prvkov, s ktorými sa v najbližšch rokoch pravdepodobne stretneme,“ hovorí Lukáš Mochňák, vedúci oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky.

Keďže nejde o plnú aplikáciu, ktorá by bola dostupná klientom a napojená priamo na klientske účty, ide zatiaľ skôr o hračku technologických vývojárov Tatra banky a spoločnosti Inloop, s ktorou banka spolupracovala.

„Budúcnosť nie je možné predvídať, ale môžeme sa na ňu do určitej miery pripraviť,“ hovorí L. Mochňák. Demo pre rozšírenú realitu by malo byť krokom týmto smerom. Širšiemu využitiu tejto aplikácie prirodzene bráni len zriedkavý prístup k okuliarom od Micorosoftu.

Aplikácia kombinuje nové trendy v oblasti digitálnych technológií a bankovníctva. Ponúka rozširenú realitu, ovládanie hlasom či pohybom ruky. Má tiež virtuálneho asistenta. Ten môže klientovi v krátkosti zhrnúť jeho finančnú situáciu, mesačné výdavky v kontexte so sporením na plánované ciele. A tak mu môže napríkad odporučiť menšie výdavky na zábavu až do najbližej výplaty v prípade, že by si nimi napríklad ohrozil svoj cieľ nasporiť si na nové auto.

Aplikáciu Tatra banky si budú môcť záujemcovia vyskúšať na konferenciách Android a Windows Roadshow počas roka.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy HoloLens, inovácie, Tatra banka, virtuálna realita