Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ťažba bitcoinov zožerie už toľko elektriny, že sa samostatne neoplatí

10.06.2018 | ČTK

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

10.06.2018 | Ivan Kotuliak

Nadpis článku, ani obsah nie sú celkom korektne. Ťažba Bitcoinu sa dlhodobo rieši v pooloch, lebo pravdepodobnosť zárobku je vyššia. Stále sa však ťažba oplatí, čo je vidieť aj na množstve ťažiarov v našich regiónoch.
Navyše pre ilustráciu uvádzate v článku ťažiara inej meny (zcash), čo nesedí s témou, keďže efektivita ťažby pri rôznych menách je prirodzene rôzna.
Vyjadrenie na záver ohľadom “falošného” bitcoinu je úplne nepochopiteľne.

11.06.2018 | zakaznik

Spotreba energie na bitcoin nie je problém, lebo sa ťaží len tam, kde sa ekonomicky oplatí. Na vyťaženie bitcoinu teoreticky stačí aj jeden počítač (ale menej počítačov znamená nižšiu bezpečnosť siete).

Ak je niekde spotreba energie veľká, tak trhový mechanizmus zvýši jej cenu. Tak sa bude ťažiť s menším celkovým vykonom, bitcoinu to nevadí.

Najviac sa ťaží na miestach, ktoré nie sú energeticky prepojené tak ako v európe. Napríklad v Číne pri vodných alebo tepelných elektrárňach s prebytkom výkonu.

12.06.2018 | chr

...uvidíme , kedy táto pyramída skončí. Už to nie je moc ďaleko. Potom uvidíme tie úsmevy........

12.06.2018 | elelle

Tak to mě mrzí protože zrovna jsme se doma připravovali těžbu zahájit no stejně to zkusíme aspoň testnout "na noční proud" :-DDD tak aspoň že to nakupování je pro každého my nakupujem na eshopu ccshop.sk za EURa a dneska už 3 vyřízené objednávky, protože těm nízkým cenám prostě nejde odolat.:-D Ale těžbu teda přenecháme jiným. Vlastně u IOTY se trochu dáříct že těžíme i jen nakupováním ne?