Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

UniCredit zruší až 14-tisíc pracovných miest

13.12.2016, 10:35 | SITA

Talianska banka UniCredit plánuje v prvom kvartáli budúceho roka navýšiť svoj kapitál o 13 miliárd eur. Rozhodnutie majú schváliť akcionári 12. januára. Najväčšia talianska banka ďalej informovala, že klasifikované úvery v celkovom objeme 17,7 miliardy eur plánuje previesť do novej účelovo vytvorenej spoločnosti.

  • Tlačiť
  • 0

Proces reštrukturalizácie počíta aj so zrušením dodatočných 6,5-tisíca pracovných miest. Do roku 2019 by tak malo zaniknúť celkovo 14-tisíc pozícií. V pondelok sa UniCredit dohodla na predaji svojej divízie správy majetku Pioneer Investments za 3,8 miliardy eur investičnému fondu Amundi so sídlom v Paríži.

Neprehliadnite

Spoločnosť sa snaží posilniť svoju kapitálovú základňu po tom, čo sa v najnovších európskych stresových testoch umiestnila na šiestom najhoršom mieste spomedzi 51 hodnotených inštitúcií. Účtovné bilancie talianskych bánk zaťažujú nesplácané úvery v celkovej výške zhruba 360 miliárd eur.

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry.

Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy kapitál, reštrukturalizácia, UniCredit

Diskusia (0 reakcií)