Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úrok na hypotékach klesol na 0,6%. Oplatí sa vám refinancovať?

13.12.2019, 00:05 | PR

Inzercia | Banky vedú konkurenčný boj a naďalej znižujú úroky na hypotékach. Aktuálne si môžete vybaviť hypotéku s úrokom už od 0,6%.

  • Tlačiť

Nízke úroky nie sú pre banky výhodné. S nízkym úrokom preto prichádza krátka doba fixácie. Rekordne nízky úrok 0,6% si môžete zafixovať maximálne na 3 roky. Odborníci však odporúčajú v prípade úrokov pod 1% predĺžiť dobu fixácie aspoň na 5 rokov.

Keď si urobíte porovnanie hypoték a dobu fixácie stanovíte na 5 rokov, môžete vidieť mierny nárast úroku. Pri päťročnej fixácii začínajú úroky na 0,8 %, čo je však z pohľadu klienta stále výhodné.

Oplatí sa refinancovať?

Mnoho ľudí núti hypotéka s nízkym úrokom k refinancovaniu.  S refinancovaním sú však spojené náklady, ktoré mnohí prehliadajú. Patria medzi ne pokuta za predčasné splatenie hypotéky, poplatok za poskytnutie novej hypotéky a zmeny v katastri. Pred refinancovaním je potrebné zvážiť, či sa vám oplatí tieto náklady uhradiť.

Najlepším ukazovateľom výhodnosti hypotéky je RPMN (ročná percentuálna miera nákladov). Čím je RPMN nižšia, tým je refinancovanie hypotéky výhodnejšie. Pri rozhodovaní si nezabudnite všímať aj tento ukazovateľ.

  • Tlačiť

Tagy PR články