Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úroky okolo nuly. Dá sa na vklade ešte niekde zarobiť?

26.08.2019 | Peter Csernák

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

26.08.2019 | enko

preco tu nie je JaT banka? oni maju okolo 1%, hoci min vklad je 10 000€..

26.08.2019 | martin33

Lebo "Kazda liska svoj chvost chvali".
Ak chces reklamu na J&T, zapni si napriklad Joj.

26.08.2019 | Peter Csernák

Porovnával som výnosy pri nižších vkladoch. Ale vďaka za tip. Porovnám aj vyššie.

26.08.2019 | traderinvestor

KTO so zdravým rozumom, potom , čo by mu niekto vysvetlil, že môže zarobiť na poklese akciových trhov, by chcel držať peniaze na bankovom účte. Lenže uprimne, banky nebudú predávať produkt, ktorí špekuluje na pokles, pretože napr. taký investičný certifikát je dlžný cenný papier, čiže investor v podstate požičia banke peniaze.

A úrok/výnos tu pochádza z toho, ako sa darí tomuto investičnému certifikátu.
Ak ale nastaví banka investičný certifikát na rast a bude kopírovať napr. index, ktorý rastie slabo a ma slabé vyhliadka, veľmi ľahko sa môže stať, že taký investičný certifkát prinesie investorovi stratu. Ale banke prinesie zisk, pretože banka si požičala tieto peniaze, ale vrátiť musí menej.

Ale keby to bolo, že špekulujeme na pokles, tak banka by musela platiť investorovi zisk z daného investičného certifikátu, inak povedané banka by bola stratová. A súčasne je to práve banka, ktorá určuje za akú cenu kúpi a za akú cenu predá daný investičný certifikát. V podstate klient je v postavení OBETE.

A malý rozdiel oproti súčasnej situácii je ten, že DANY AKCIOVY INDEX si investor nielen MOZE KUPIT SAM NA BURZE, ALE on môže aj predávať - shortovať daný index, bez toho aby ho vlastnil. A ked cena poklesne , zarobí na rozdiele za kolko predal na burze TRETEJ NEZNAMEJ STRANE, a kupil naspat za lacnejšie.

KRASA NA TOM je, že nie je potrebná žiadna banka tu, a teda obchod nie je zaujatý. Predsa len málo privátnych bankárov bude doporučovať obchody, na ktorých nielen že banka nezarobí, ale ešte by aj mala stratu. OBET by to bolo potom banka. A takto sa predsa biznis na finančých trhoch nerobí.
Takže tieto smiešne úroky sa ponúkaju "OBETIAM", aby banky mohli zarobiť napr. na poklese s peniazmi klienta.

26.08.2019 | wtf

urok 0.001? to radsej kupim Bitcoin a pockam kym cena narastie , je mesiacov do halvningu (odmena pre taziarov sa znizi o polovicu), z historie po tejto udalosit vzdy nastal obrovsky boom ceny... https://bitcoinbegi...

27.08.2019 | fedormaker

... pani Mihočková, prosím korektúry článkov alebo redaktorom prehovorte do duše aby nepísali články vtedy, keď na to nemajú čas. To nie je dobrý pocit, čítať článok v TREND-e s pochybnosťami o znení textu. Potom čitateľ pochybuje o týždenníku ako o celku. Námestie v trojuholníku ulíc Špitálska a Rajská alebo ročná úroková miera 0,01 eur. To sú príliš jagavé skvosty na takýto titul. Prosím!