Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Veštec z Omahy sa zbavuje Applu aj Oraclu. Nakupuje padajúce akcie bánk

19.02.2019, 05:02 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Na konci minulého roka padali akcie veľkých bánk v USA. Kým niektorí investori bankám neveria a predávajú ich akcie, skúsený a úspešný investor Warren Buffett ich naopak nakupoval.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

akcie, Apple, banky

Jeho investičná spoločnosť Berkshire Hathaway nakúpila najmä v poslednom štvrťroku minulého roka akcie JP Morgan Chase či Bank of America. Oznámila to v štvrťročných výkazoch pre Americký úrad pre cenné papiere - SEC. Firma sa tak stala jedným z najväčších investorov v štyroch z piatich najväčších amerických finančných domov.

W. Buffett, ktorého majetok Forbes odhaduje na 85 miliárd dolárov, kupuje akcie aj v menších amerických bankách a poisťovniach. Zjavne finančnému sektoru verí, hoci ten mal v minulom roku veľmi zlý posledný kvartál. Akcie bánk v indexe S&P 500 Financials spadli až o 14 percent, čo bol najhorší štvrtý kvartál za posledných sedem rokov, uvádza agentúra Bloomberg. Skúsený investor to videl ako príležitosť na lacné nákupy. Napríklad akcie Bank of America spadli od augusta minulého roka z 31 dolárov na 22 dolárov tesne pred Vianocami.

Neprehliadnite

Predaj Applu aj Oraclu

Na druhej strane W. Buffett predal v poslednom kvartáli minulého roka jedno percento zo svojho balíka akcií v Apple. V tom čase tejto IT firme tiež padali ceny akcií až na 142 dolárov za kus najmä pre slabšie tržby vo vianočnom období a pokles predajov v Číne. Napriek tomu výrobcovi iPhonov W. Buffett ešte verí, lebo jeho firma tam má stále 5,7-percentný akciový podiel.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy akcie, Apple, banky

Diskusia (0 reakcií)