Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viac peňazí v novom roku: Jednoduchá pomôcka naučí šetriť každého!

20.03.2019, 00:00 | PR

Brandcom | V novom roku viac peňazí. To je jedným z najčastejších predsavzatí, ktoré si dávajú Slováci na prelome rokov. Vyšší plat však dostane len pár šťastlivcov. Viac v peňaženke ale môžete mať, aj keď vám na výplate nepridajú. Ako na to?

  • Tlačiť

Tagy

Brandcom

Každý moderný človek peniaze ľahšie míňa ako šetrí. Možno práve preto sú finančné predsavzatia jedny z najčastejších. Podľa prieskumu 365 banky až 75% dnešných ľudí si radšej na nejakú vec našetrí, ako by si mali na ňu požičať. V dnešnej dobe množstva možností, je to však pomerne náročné, rovnako ako naplniť naše predsavzatia.

Pre tých, čo si myslia, že šetriť absolútne nevedia, existuje možnosť, ako to môže banka robiť za nich. V 365.bank na to majú sporenie s vtipným názvom Syslenie. Spočíva v tom, že zaokrúhľuje vaše platby kartou, alebo používa bezcentový účet. Môžete si vybrať. V prvom prípade si sami zvolíte sumu, na ktorú má byť vaša platba zaokrúhlená. Buď celé eurá, päťky alebo desiatky. Ak si napríklad vyberiete desiatky, keď budete v obchode platiť 12 eur, aplikácia vám stiahne 20 eur, pričom 8 eur pošle na Syslenie.

Ďalšia možnosť je, že vás banka zbaví prebytočných centov a pošle vám ich na Syslenie. Ide o novinku, ktorú zatiaľ neponúka žiadna iná banka. Ak vám niekto z kolegov pošle na účet peniaze za obed vo výške 15,50 eura, tak 0,50 eur vám automaticky „cinkne“ na Syslení. Takto si viete bezbolestne našetriť aj niekoľko desiatok eur mesačne.

Syslenie vám tak pravidelne pomáha odložiť si pár eur bokom. Na konci mesiaca zistíte, že máte ušetrenú slušnú sumu a to poteší nejedného človeka. Navyše, peniaze sa vám zúročujú, do výšky 1500 eur úrokom až vo výške 3,65 %, zvyšok našetrenej sumy ako pri klasickom sporení.

Zdroj: 365.banka

V novom roku si dávame nielen finančné predsavzatia, ale aj mnohé ďalšie. Cestovanie, aktívnejší životný štýl, nové zariadenie do bytu, atď. Väčšina z tých, ktoré sa peňazí priamo netýkajú, však aj tak skončí pri tom, že ich budete potrebovať. Pokiaľ si chcete plniť svoje predsavzatia rýchlejšie, ľahšie a aj zábavnejšie, tiež vám pomôže šikovná aplikácia od 365 banky Odložené peniaze sa vám zúročujú, sporenie si môžete pomenovať podľa toho, čo ste si predsavzali a pridať k nemu obrázok. Napríklad, ak si šetríte na dovolenku, vyberiete si obrázok svojej vysnívanej destinácie. To už by mohol byť celkom dobrý motivátor si pravidelne odkladať.

Každý mesiac získate prehľad o tom, koľko máte našetrené a kedy dosiahnete cieľovú sumu. Pri klasickom sporení získate úrok 0,365 %. Výhodou je, že v prípade potreby môžete peniaze zo sporenia kedykoľvek vybrať alebo poslať na účet a neplatíte nič navyše. A keďže, ako sa vraví, istota je istota, môžete si sporenie aj skryť, aby ste ho nevideli a určite vás nebude lákať si z neho peniaze potom vyberať.

  • Tlačiť

Tagy Brandcom

Súvisiace články

Zlato sa leskne čoraz viac, jeho cena stále stúpa

Zlato sa leskne čoraz viac, jeho cena stále stúpa Komodity

Pestovanie jedinej odrody banánov sa vypomsťuje, kosí ju plieseň a nielen Európe hrozí nedostatok tohto tropického ovocia

Peniaze zadarmo. Ako funguje aukcia dlhopisov?

Developer odovzdal menšiu pivnicu. Ako sa brániť?

Termínované vklady - porovnanie úrokov

Hypotéky - porovnanie úrokov