Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aká je ideálna výška vreckového pre deti? Vysoké sumy ich pokazia

09.07.2019 | Adrián Berecz

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

09.07.2019 | Mikil

Ja som vreckové nedostával. Stále som mal možnosť poprosiť otca o extra robotu, za ktorú som niečo dostal. Otec múdro hľadal robotu primeranú k veku. Preosiat piesok, poukladat tehly, uložiť drevo. Samozrejme že by som to robil aj bez peňazí, ale keď som potreboval nejaké prachy, tak som sa spýtal či nemá extra prácu.
Teraz spätne vidím, že keď som mal 10 rokov, tak to bola pre otca viac drina ako pre mňa, že sám by tu robotu urobil oveľa rýchlejšie, ale aspoň ma naučil že peniaze sú odmena za námahu a chuť. A potom to bol cas straveny spolu. Teraz sa sam snazim rodicom zaobstarat, aby im nič nechýbalo. S mojimi deťmi to budem robiť tak isto.

09.07.2019 | Ucto

Uplny suhlas pokusim sa inspirovat tvojim ocinom a tiež to budem aplikovať na detoch

09.07.2019 | Marek111

tehly a drevo ukladas zrejme dodnes.
na prvy pohlad to znie fajn, aj vychovne. namietal by som, ze dieta sa nema naucit rodicom pomahat za financne ohodnotenie. napisal si, ze by si pomohol aj bez ohodnotenia, ako to fungovalo v praxi? "otec, dnes ti pomozem zadarmo, ale nabuduce mi za tuto pracu zaplatis"? tvoj otec v podstate pouzil skratku - vychovaval ta mikroplatbami :)

btw. to ze rodicia zapajaju deti do pomoci aj ked vedia, ze deti budu robit vsetko pomaly a nekvalitne je uplne bezne, tak sa to naucia. nie je to nejaka specialna vlastnost tvojho otca, ktory bol ochotny ta platit aj ked si robil nekvalitne ... len ty si to proste spajas s tou brigadou a ohodnotenim.

09.07.2019 | Mikil

Asi si si potreboval len ulavit a pohladiť ego. Od 19tky som mimo slovenska a viem sa postarať o seba a rodičov. To čo ma otec naučil, tak to nepotrebujem k živobytiu, ale často sa mi to zíde ako vseobecna znalosť a zručnosť, ktorú mnohí v zahraničí nemajú a keď niečo potrebujú opraviť, tak nevedia a musia zháňať odborníkov.
Nehovorím o pomoci doma v cinziaku ako upratovanie, smeti, umytie riadu, to bolo normalne. Otec ma volal na záhradu, kde niečo majstroval, staval. Aj keď som mal 15, tak mi vravel: Mas frajerku, peniaze potrebuješ, tak príď mi pomôcť a si zarobit. Odmakal som 5 hodín a utekal za dievčaťom. Mohol mi to nakazat a urobil by som to. Aj tak by mi dal peniaze keby som poprosil. Ale tak som si šiel zapracovať s radosťou. Vedel som že nič nie je zadarmo. Keď som mal 17 tak som skladal PC alebo tlačil tričká pre školy. Keď som mal 18, tak som niekedy zarábal mesacne viac ako otec.

09.07.2019 | Marek111

pohladit ego si tu potrebuje zrejme niekto iny ;)
je fajn, ze ta otec zapajal do cinnosti a naucil si sa prace okolo domu, zrucnosti a ine ... jediny problem vidim v tom, ze tym, ze ti za taketo cinnosti platil, ta vlastne korumpoval, lebo tvoje spravanie a tvoje ochota zapajat sa bola motivovana financnou odmenou. aj ked tvrdis, ze by si to spravil aj zadarmo. no ako sam hovoris, pomahal si za peniaze.

10.07.2019 | Vyktorka

Čo to trieskaš, že ho korumpoval, to aj teba v práci korumpujú za tvoju odvedenú robotu,
Práve, že mu vštepoval, že peniaze nie sú zadarmo, ale sú meradlom odvedenej práce.
A tamten, čo uvádza, či bola práca kvalitná, alebo nie, zrejme bola jej kvalita primeraná veku decka.
Matka Tereza, to sú mi umelecko špekulatívne vývody, hodné niktorých súčasných umeleckýchn duší.

10.07.2019 | Marek111

uz sa mi to ani nechce vysverlovat.
mylis si podnikanie s vychovou dietata. to, co ma dieta ziskat prirodzene a vychovou, dostal Mikil prostrednictvom platieb.

v praci sedis za presne definovanu odmenu a za presnych podmienok za ktory si ochotny pracovat. nechapem preco to porovnavas s rodicovstvom.