Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za stratu blízkeho človeka 10-tisíc eur? Centrálna banka navrhla výšku odškodného

06.09.2019 | Peter Csernák

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

06.09.2019 | stryko drzgros

to je co akoze za nezmysel ? rovnaka pausalna nahrada ? ved PZP kryje skodu, t.j. v pripade umrtia je skodou to co rodina meratelne stratila smrtou zivitela rodiny ... ale ok, kazdy zivot ma nejaku nemeratelnu cenu, tak náhrada by mala byt vo forme fixnej a variabilnej zlozky, napr. 1000€ + cisty 2-rocny prijem zosnuleho ...
aby si z tej vysokej pausalnej nahrady neurobili osadnici zivnost, netreba mat velku predstavivost ako ...

06.09.2019 | citatelTrendu

Poisťovne kryjú limity za škody spôsobené na zdraví, len sa ich zdráhajú vyplácať. Tie limity nie sú na ozdobu, sú záväzné.

"Zákon o PZP stanovuje dva limity poistného plnenia, a to limit vo výške 5 240 000 EUR pre škody na zdraví a náklady pri usmrtení a 1 050 000 EUR pre majetkové škody, vrátane ušlého zisku. Pokiaľ by ste spôsobili škodu vyššiu ako je maximálny limit plnenia, rozdiel medzi skutočnou škodou a maximálnym limitom poistného plnenia by ste museli zaplatiť poškodenému priamo Vy."
https://www.klik.sk...

07.09.2019 | Anna K47.

no je zrejmé ze poistné na zákonnú poistku už bude len rasť.
Už si len počkať čo sa pred týmito voľbami na rýchlo pripraví.

Tá úplne posledná veta v článku diskriminuje asi iných pozostalých z iných nehôd. wtf?

07.09.2019 | citatelTrendu

NBS by mala stanoviť len percentuálne krytie podľa poškodenia poškodeného z limitov v PZP. Limity sú predsa známe. Že ceny poistiek za PZP prudko porastú sa vie už dávno. Ak klienti začnú požadovať škody za usmrtenie člena rodiny alebo trvalé následky z nehody, ceny musia rásť. Prečo by si tie škody nemali uplatňovať? Chorý je súčasný systém,. že sa tomu posťovne bránia. Stačí ale lepší právnik a vytrieskate oprávnené nároky. NBS má len určiť pravidlá koľko % za aké poškodenie.