Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zdanenie predaných podielových listov

10.03.2009, 13:49 | Peter Málach

  • Tlačiť
  • 0

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON01.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON02.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON03.jpg

09_danova_poradna/000_danovaporadnaBUTTON04.jpg


  • Som občan SR pracujúci v ČR ako zamestnanec nemocnice, kde som aj daňový rezident. Minulý rok (2008) som predal podiely, ktoré som mal v podielovom fonde Tatra banky vyše osem rokov. Podľa vtedajšej legislatívy nemusím platiť daň z príjmu pri predaji podielov, ale banka mi aj tak zrazila daň. Aký typ daňového prizannia mám použiť a konkrétne, v ktorej časti daňového priznania uvediem túto zaplatenú daň?

Banka po vašom predaji podielov postupovala správne, keď ich zdanila. Podáte daňové priznanie pre fyzické osoby typ B. Daň uvediete v oddieli X (výpočet dane), konkrétne v riadku č. 99.

Autor je výkonný riaditeľ a prokurista spoločnosti Malach Consulting, s.r.o 


Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže jeho informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Daňové priznanie - poradňa

Pomôžeme s daňovým priznaním: zadajte otázku daňovému poradcovi, riešenia problémov, praktické rady a články súvisiace so zdaňovaním príjmov

Daňová poradňa - články

Daňová poradňa eTRENDU

Daňové tipy Jozefa Mihála

Ešte lacnejšie hypotéky. Požičať si možno už za 0,58 percenta

Diskusia (0 reakcií)