Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zuckerberg poslal bitcoin na 5-mesačné minimum. O svojej libre pochybuje

23.10.2019, 20:06 | TASR

Bitcoin padol na päťmesačné minimum. Dôvodom bola výpoveď šéfa Facebooku Marka Zuckerberga pred Kongresom.

  • Tlačiť
  • 4

Kurz najznámejšej digitálnej meny v stredu na luxemburskej platforme Bitstamp klesol až pod 7 300 dolárov (6 562,98 eura). Bitcoin neskôr zmazal časť strát a podvečer sa predával so stratou 6,95 percenta po 7 471 dolára.

M. Zuckerberg pred finančným výborom priznal, že nevie, či bude kryptomena libra, ktorú plánuje Facebook, fungovať. Snažil sa tiež uistiť zákonodarcov, že Facebook nepodporí spustenie kryptomeny, kým nerozptýli všetky obavy regulačných úradov v USA.

Neprehliadnite

Facebook pôvodne plánoval v partnerstve s ďalšími členmi Libra Association spustiť digitálnu menu libra v júni 2020. Z projektu však odišlo viacero renomovaných partnerov, ako sú Paypal, Ebay, Mastercard, Visa a Stripe. Znepokojila ich totiž ostrá kritika politikov, centrálnych bánk a regulačných úradov.

„Bitcoin začal prudko strácať po začiatku Zuckerbergovej výpovede,“ uviedol analytik firmy OANDA Edward Moya. Na trhu podľa neho rastie presvedčenie, že projekt kryptomeny libra stroskotá, čo má negatívny vplyv na kryptomeny. Bitcoin od leta opäť oslabuje, od konca júna už padol asi o 47 percent.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy bitcoin, Mark Zuckerberg