Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Zamestnanci sa pred Vianocami flákajú. Firmám spôsobujú straty

Zamestnanci sa pred Vianocami flákajú. Firmám spôsobujú straty

21. december 2017 - Tvrdí to analýza spoločnosti AuditPro, podľa ktorej zamestnanci v decembri strávia v práci jednu hodinu a 42 minút súkromnými aktivitami. Patrí medzi ne nákup darčekov online, výber zimnej dovolenky či všeobecná prokrastinácia najmä na sociálnych sieťach, upozorňuje portál Živě.cz.

„To je o osem minút viac ako vlani v októbri. Celkovo sa zvyšuje čas strávený na mobilnom telefóne kontrolou správ, statusov či noviniek spravodajských serverov,“ zhŕňa závery analýzy Martin Hnízdil zo spoločnosti truconneXion, ktorá pomáha firmám monitorovať a chrániť výpočtové a mobilné technológie. Celkový čas strávený s mobilným telefónom predstavuje v priemere tri hodiny za deň, no do toho sa počíta aj čas po pracovnej dobe.

Analýza vychádza zo vzorky 2-tisíc administratívnych pracovníkov, ktorí počas pracovnej doby používajú primárne počítač a smartfón. Účet za predvianočné zneužívanie pracovného času na jedného zamestnanca sa tak v priemere vyšplhal na 5 625 českých korún, čo je viac než 200 eur.

Zdroj: freegreatpicture.com