Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Speváčka Mariah Carey zarába na vianočnom hite státisíce už dve desaťročia

Speváčka Mariah Carey zarába na vianočnom hite státisíce už dve desaťročia

4. december 2017 - Pred neuveriteľnými 23 rokmi vydala speváčka Mariah Carey vianočnú pieseň „All I Want for Christmas Is You“, bez ktorej by (pre mnohých) neboli Vianoce Vianocami. V roku 2015 bol tento song najhranejšou vianočnou pesničkou roka v aplikácií Spotify. Počas vianočných sviatkov bola pesnička pustená 13,5-miliónkrát, celkovo má na Spotify viac než 100 miliónov prehraní.

Denník Daily Independent tvrdí, že táto pesnička speváčke počas sviatkov zarobí na autorských honorároch približne 376-tisíc libier, čo je v prepočte asi 420-tisíc eur. Rekordérom je rocková kapela Slade, ktorá ročne zarába na pesničke Merry Xmas Everybody z roku 1973 pol milióna libier (567-tisíc eur).

Minulý mesiac 47-ročná speváčka vydala vianočný singel The Star, ktorý je súčasťou soundtracku k rovnomernému animovanému filmu, ktorý je inšpirovaný narodením Ježiša Krista. Pred pár týždňami speváčka predstavila aj animovaný film All I Want for Christmas Is You o dievčatku, ktoré si prialo pod stromček psa. Repliky malej Mariah nahovorila speváčka a predstavila v rámci filmu aj novú skladbu Lil Snowman.

Zdroj: Youtube / MegaStarsMusic