Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Holandskí vedci robia pokroky. Zlacňujú dopestované mäso v laboratóriu

Holandskí vedci robia pokroky. Zlacňujú dopestované mäso v laboratóriu

16. november 2017 - Spotreba mäsa stúpla od 60. rokov minulého storočia štvornásobne. Ak sa svetová populácia počas nasledujúcich 35 rokov zväčší zo súčasných siedmich na desať miliárd, ľudia budú potrebovať o 70 percent viac mäsa ako teraz. Dnešný chov zvierat je preto neudržateľný - vyžaduje veľké plochy a spotrebu vody.

Riešenie ponúkajú holandskí vedci z tímu Marka Posta na univerzite v Maastrichte. Pred pár rokmi predstavil proces, ktorý umožňuje, aby sa hovädzie mäso „vyrábalo“ laboratórne. Ak by sa jeho metóda rozšírila, mohla by dodať ľudstvu dostatok mäsa a odbúrať väčšinu negatív, ktoré sú s priemyselným chovom dobytka spojené (napríklad tvorba metánu). Vedec tvrdí, že je tvrdí, že je schopný vyprodukovať až 10-tisíc kilogramov mäsa z jedinej svalovej bunky - bez toho, aby sa krave čokoľvek stalo. Jeho výskum financuje spoluzakladateľ Google Sergej Brin.

Vedec momentálne proces vylepšuje a hlavne zlacňuje. Tým, že ide len o čisté mäso, ktoré nemá tuk, je dosť suché, čo priznáva aj M. Post. Dôvodom je aj cena. Pokroky ale uprieť nemožno. Práca s väčšími bio-reaktormi ale umožnila znížiť cenu výroby. Maastrichtský hamburger už tento rok dokážu vyrobiť za 11,36 dolára, teda 30-tisíckrát lacnejšie než pred štyrmi rokmi. Energetické náklady na výrobu sú ale stále štyri až päťkrát vyššie ako u mäsa zo živej kravy.

Zdroj: SITA / AP