Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Seriál South Park si vystrelil z divákov. Aktivoval im ráno budíky

Seriál South Park si vystrelil z divákov. Aktivoval im ráno budíky

27. september 2017 - Už v minulosti sa objavili prípady, keď došlo počas reklamy k aktivácii inteligentného digitálneho asistenta Amazon Echo, ktorého mali používatelia doma. Tvorcovia seriálu South Park v najnovšej sérii animáku dostali tento problém na úplne novú úroveň. Dokázali aktivovať zariadenie Amazon Echo všetkým, ktorí sledovali pilotný diel 21. série úspešného seriálu.

Jedna z hlavných postav South Parku Eric Cartman sa v kreslenom seriáli snaží komunikovať s vlastnou Alexou (niečo ako asistent Siri), ale zároveň tak ovláda všetky Alexy, ktoré majú majitelia doma pri sledovaní seriálu.

Cartman tak pomocou asistenta pre všetkých nastavil budík na sedmu hodinu ráno, zadal niekoľko jednoduchých príkazov ako „Alexa, povedz mi vtip“ alebo „Alexa, si šťastná?“. Navyše aktiváciu asistenta Amazon Echo skončili niektorí diváci so zaujímavým nákupným zoznamom, ktorý obsahoval, okrem iného, „chlpaté gule“.

Aj keď v tomto prípade šlo o neškodnú zábavku, prípad poukazuje na zásadné chyby súčasných technológií, ktoré ešte nevedia rozpoznať hlas majiteľa. Výsledkom je, že hlasové asistentky môžu byť zneužité hackermi alebo aj neškodnou reklamou.

Zdroj: Youtube