Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Znudení z letu? Islandské aerolínie pasažierom pripravili divadlo

Znudení z letu? Islandské aerolínie pasažierom pripravili divadlo

25. september 2017 - Napriek tomu, že človek môže počas letu pozerať filmy, čítať si knihy alebo sa nejesť, dlhé medzinárodné lety sú nuda. Islandská letecká spoločnosť Icelandair pripravila cestujúcim niečo nové. Počas letu z Londýna do New Yorku s medzipristátím v Reykjaviku pripravila výnimočné divadelné predstavenie.

Na vystúpenie s názvom Ahead in Time sa zamestnanci aerolínií, piloti, letušky, technický personál i profesionálni herci, pripravovali na špeciálnom kurze. Celý program trval 11 hodín a zostaviť ho pomáhala londýnska divadelná spoločnosť Gideon Reeling. „Hrali sme už na mnohých neobvyklých miestach. Zatiaľ sme ale nemali predstavenie, ktoré by začalo v jednej krajine, pokračovalo v ďalšej a skončilo v úplne inej krajine, a to počas jedného dňa,“ povedala šéfka divadelnej spoločnosti Kate Hargreaves. Cestujúci mohli postupne vidieť divadelníkov, ktorí stvárňovali filmové hviezdy, letušky z rôznych historických období, súčasťou bol aj vulkanológ, farmár či prezlečení pasažieri v retro šatách z rôznych období.

Letecká spoločnosť sa rozhodla pre usporiadanie divadla na základe prieskumu, podľa ktorého sa až 75 percent cestujúcich v lietadle nudí. Respondenti vtedy uviedli, že personál by mohol pre to, aby sa im cestovalo lepšie, urobiť viac. Podobné experimenty vo forme zážitkov nie sú na palube lietadla ničím novým. Už v 70. rokoch malo niekoľko aerolínií na palubách salóniky s klavírom. Spevák James Blunt tak v roku 2010 vytvoril rekord v live koncerte odohratom v najvyššej nadmorskej výške.

Zdroj: Icelandair