Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Vedci zistili, v akom veku ste oficiálne starí a znudení zo života

Vedci zistili, v akom veku ste oficiálne starí a znudení zo života

21. september 2017 - Asi pre vás nebude problém identifikovať ideálny vek. Pre niektorých sú to bezstarostné roky dospievania, čas na vysokej škole alebo obdobie, keď ste z nej konečne vypadli. Vedci ale tvrdia, že v živote človeka je zlomovým vekom 35 rokov – platí to ako v osobnom tak v pracovnom živote. Je to vek, kedy môžete bez okolkov povedať, že sa cítite staro. Ide samozrejme o štatistický údaj, ale k tomuto veku sa priklonilo najviac ľudí.

Navyše vek 35 rokov je zlomovým aj v tom, že to nejako s nami ide „všetko dole vodou“. Prieskumy zistili, že vo veku 35 rokov sa muži cítia „na vrchole pocitu osamelosti“ a u žien sa v tomto veku prejavuje „vrchol nudy“ (nuda je na vrchole u mužov vo veku 39 rokov). Dôvodom nudy sú už relatívne dlhšie partnerské vzťahy do ktorých sa dostal stereotyp. Spontánne dobrodružstvá medzi partnermi klesli z dôvodu starostlivosti o deti na ojedinelé záťahy s kočíkom.

Aby toho nebolo dosť, tak vek okolo 35 rokov je obdobím, keď človek začína nenávidieť svoju prácu a cíti tlak v práci. Vekom sa tento pocit ešte zhoršuje a zrelším zamestnancom začína čoraz viac prekážať, že popri práci zanedbávajú rodinu. Výskum naznačuje, že dôvodom je aj tlak rodiny a zvýšená finančná zodpovednosť za rodinu, čo spôsobuje problémy v práci aj doma. Ale hlavu hore, ide len o nudné štatistiky.

Zdroj: Youtube