Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Nové Bugatti za tri milióny prekonalo nový rýchlostný rekord

Nové Bugatti za tri milióny prekonalo nový rýchlostný rekord

14. september 2017 - Autá francúzskej značky Bugatti sú zvyknuté lámať rýchlostné rekordy. Nové auto Bugatti Chiron si nedávno pripísalo ďalší rekord, keď dokázalo najrýchlejšie dosiahnuť rýchlosť 400 kilometrov za hodinu a následne zastaviť. Celý manéver zvládol za 42 sekúnd. Automobilka sa týmto rekordnom pochválila na autosalóne vo Frankfurte.

S bývalým jazdcom Formuly 1 Juanom Pablom Montoyom dokázal Chiron na ceste dlhej 2,6 kilometre zrýchliť z nuly na 400 kilometrov za hodinu za 32,6 sekundy, brzdiaci manéver mu trval 9,3 sekundy a potreboval k tomu 491 metrov.

Rovnako ako predchádzajúci model Veyron je aj Chiron poháňaný osemlitrovým šesťvalcom. Ten disponuje maximálnym výkonom 1 500 koní a auto dokáže jazdiť maximálnou rýchlosťou 420 kilometrov za hodinu, čo je rekordne vysoká rýchlosť na sériovo vyrábané auto. Bugatti patrí do koncernu Volkswagen Group. Chiron sa má vyrobiť v objeme 500 kusov, pričom 300 áut už má svojho kupca. Jeho cena sa pohybuje okolo troch miliónov dolárov.

Zdroj: Bugatti